základní důležité poznatky zjištěné na stánku Antonio Juan.

* BARVA PLETI pro rok 2016 i 2017 - jistě jste zaregistrovali na konci minulého roku náhlé ztmavnutí panenek. Vyvolalo velký rozruch, v některých případech vracel dodávku i náš distribuční sklad. To bylo jen v několika výjimečných případech, kdy do tmavšího vinylu byla přimíchána příliš velká porce červené.
Připravte se ale na ZÁSADNÍ ZMĚNU: panenky od Antonio Juan BUDOU DO BUDOUCNA TMAVŠÍ. Budou to prostě malí Španělé, ke kterým tmavší pleť patří.
* Panenky z formy PALEČEK, ale i např. nová provedení stojících panenek s látkovým tělem (55 cm, SLEČNY, SMAJLÍCI) budou mít barvu, kterou vídáme u lidí, jež podporují své opálení konzumací karotenu. Mají pak zlatavější barvu pleti, prostě "mrkvičkovou". Tuto barvu budou mít i některé ostatní panenky, ale teprve první dodávky ukáží, jaké bude finální provedení. 
* Na veletrhu byl sortiment výrobků této firmy rozšířen o POSTÝLKY A TAŠKY NA PŘENÁŠENÍ  MIMINEK. Obojí pro panenky do 45 cm, ale i menší do 35 cm.

* Pro zákazníky, pro něž je snědší barva pleti u panenek nepřijatelná máme v nabídce panenky od DALŠÍ ŠPANĚLSKÉ FIRMY. Tato firma má v nabídce neméně hezké panenky, jako Antonio Juan - JEJICH PLEŤ JE ALE PUDROVĚ RŮŽOVÁ. Pozor! Nikoliv bonbonově růžová. Jsou to takové malé, ve stínu držené šlechtičny. Budeme se snažit dostat na sklad tyto panenky co nejdříve, aby bylo možno prověřit kvalitu sériové výroby.
* Změna v barvě pleti u Antonio Juan má alespoň jedno pozitivum: spolehlivě zjistíte, jak starými panenkami vás zásobuje vás obchodník. Pleť v barvě lískového oříšku přestaly panenky mít před prázdninami 2015.


Korunové ceny zboží

 Protože kurz eura neustále provádí divé reje a ekonomika EU skotačí v kotrmelcích, budu postupně převádět všechny ceny na těchto stránkách na CENY EUROVÉ. Ty jsou neměnné. Bohužel tím Vám, především tuzemským návštěvníkům trochu zkomplikuji život, ale ke korunovým cenám se dopracujete tím, že ty eurové pronásobíte aktuálním kurzem Komerční banky u které mám účet a tudíž je pro mne závazný. Ke kurzu se dostanete po prokliknutí následného odkazu. Pro zjištění ceny musíte použít sloupec "valuty-prodej". A zde je slíbený odkaz: www.kb.cz/kurzovni-listek/cs/rl/index.x


PANENKY, KTERÉ JSOU OKAMŽITĚ K DODÁNÍ JSOU POD TĚMITO INFORMACEMI.
Fotogalerie "KATALOG 2016" sestává z našich vlastních fotografií pořízených na veletrhu v Nürnbergu nebo přímo při "pobytu" panenek v Panenkov®ě

Důležité upozornění

Většina panenek Antonio Juan je vybavena nalepovanými řasami. Tyto řasy jsou velice efektní, ale s měkčeným vinylem se moc nesnášejí. Tzn. po čase se odlepují. Nemá to nic společného s chybným materiálem, ale s faktem, že řasy jsou na pevném podkladu, zatímco měkký vinyl se více či méně pohybuje. Tyto dvě nesourodé vlastnosti způsobují, že se lepidlo (jedná se o vteřinové lepidlo) vydrolí nebo prostě sloupne z pohyblivého podkladu.

Je tudíž bezpodmínečně nutné panenky průběžně kontrolovat a před ztrátou řas je včas opět přilepit. Je to stejný problém, jako s konflíky na košilích. Nejedná se o výrobní vadu, ale o vlastnost výrobku. Pokud Vám tento fakt nevyhovuje, vybírejte panenky bez řas, kde tento problém nehrozí. Firma Antonio Juan bohužel nové řasy nedodává, proto je nutné panenky občas zkontrolovat.
Pokud již ke ztrátě dojde, můžete použít kosmetické řasy, které je možno koupit v každé drogerii. Jen je potřeba je náležitě upravit.

Další všeobecné informace:

 Je třeba podotknout, že  panenky Antonio Juan mají poměrně jednoduché zpracování, německou preciznost budete marně hledat. Většina panenek, miminek, má tělo z tzv. touche-vinylu, tj. vinylu, který je příjemný na dotek a jemně voní.

Zde jedna poznámka se všeobecnou platností: čím je vinyl měkčí, tím snáze přebírá barvy z okolního prostředí. Velmi citlivý je na propisovací tužky, tiskařskou čerň, ale i na ne příliš kvalitní textilie, které barvu pouští.

Ale dále přímo k výrobkům této firmy:

  • U celovinylových panenek jsou hlava a končetiny pohyblivé v místě připojení k tělu. Je možno použít je i k dorebornování.
  • Některé panenky s látkovým tělem mají diskové klouby, čímž je zajištěna stejná pohyblivost jako u celovinylových. V popisu najdete vždy upozornění. Látková těla všeobecně jsou měkká, je naprosto zřetelně znát přechod mezi vinylovou končetinou a tělem. Pouze u panenek "stojících" je tělo trochu tužší, panenky ale většinou nedokáží stát samy.
  • Vlásky jsou všívané po celé hlavě. Osobně jsem ještě jejich oddolnost při mytí nepřezkoušela, ale na omak působí příjemněji, než vlasovina z Asie. Všeobecně: u umělých vlasů je dobré mytí pracím prostředkem pro umělá vlákna s následným ošetřením aviváží. Tím zamezíte jejich elektricitě a zároveň nadměrnému přitahování prachu. Nikdy je nesušte pomocí tepelného zdroje (kulma, fén) – s nejvyšší pravděpodobností by zkrepatěly.
  • Oči jsou akrylové, nemrkací u větších panenek doplněné umělými řasami.
  • Oblečení panenek: opět neočekávejte precizní začištěné šití. Místo knoflíků jsou použity suché zipy přišité tak, že polovina části s "háčky" zůstává nekryta. To způsobuje její přichytávání především na úplety. Proto doporučuji šikovným maminkám okamžitě suché zipy přešít tak, aby se navzájem kryly. Oblečení zůstane déle pěkné. S ohledem na to, že šití není začištěné, zaregistrujete po jednom svléknutí uvolněné nitě tkaniny nebo úpletů. Doporučuji dospělým, aby pro své panenky a panenky svých dětí oblečení začistili, prodlouží se jeho životnost.
  • Panenky od Antonio Juan jsou VÝHRADNĚ HRAČKAMI. Nepleťte si je prosím s panenkami sběratelskými, autorskými a NEOČEKÁVEJTE preciznost provedení, která patří výhradně jen panenkám pro sběratele. Pochopitelně mají i svou dekorační funkci, zejména panenky  se zavřenýma očima si přímo říkají o uložení do dekoračního kočárku. Ale jde i o levnější variantu pro ty, kdo si skutečnou sběratelskou panenku nemohou nebo nechtějí koupit. Zatímco např. pihy panenek sběratelských jsou ruční prací, kdy se kreslí jedna piha po druhé, zde se nafoukávají rozprašovačem. V minulosti jsem se setkala s případem, kdy mi zákaznice vrátila jednu z pihatých panenek s argumentem, že pihy tvoří na jedné tvářičce shluk a ona tím pádem nemohla panenku použít pro uměleckou fotografii. Prosím vybírejte si na umělecké fotografie skutečné umělecké "modelky". Panenky Antonio Juan jimi NEJSOU.

Výše uvedená fakta jsou možná i vysvětlením, proč jsou panenky této firmy v porovnání s panenkami německými tak levné. Cena má i další vysvětlení: při bližším ohledání panenek a porovnání s jinými výrobci zjistíte, že Vám některé tvářičky něco/někoho připomínají. Proč to tak je a jaké to má finanční souvislosti si snad domyslíte sami.

Na druhou stranu tím firma umožňuje získání hezkých, dobře provedených panenek s evropským místem původu za snesitelné ceny.

Firma ve svém katalogu uvádí čísla mnohdy stejná pro více panenek. Kvůli lepšímu přehledu si panenky pracovně pojmenovávám, aby orientace byla jednoznačná.

Přesto se někdy stává, že přijde panenka s odlišným oblečením, většinou stejné barvy, typu, ale z jiných textilií nebo úpletu.

Panenky jsou opět kvůli lepší přehlednosti pojmenovány jedním jménem jako typ panenky a formy (vždy VELKÝMI PÍSMENY) a druhým jménem pak jednotlivé panenky, které se odlišují ve vybavení.

Vyobrazení jednotlivých panenek najdete v následné fotogalerii. Zatím jsou k dispozici především záběry z veletrhu. Podle toho, jak bude zboží procházet Panenkovem, najdete i další náhledy.

Nová forma roku 2014 SMÍŠEK. Letos firma Antonio Juan nasadila laťku dost vysoko. Poprvné má hračková panenka živý pohled - dívá se stranou. Výraz není strnulý, vycentrovaný. Jazýček je zachycen "v pohybu", z koutku vytéká "slina" Tyto atributy jsme zvyklí vídávat především u sběratelských panenek. 

POZOR: novinkou od roku 2015 je fakt, že si u mnohých panenek můžete vybrat balení, tj. levnější plastový sáček (zatím byly vždy s firemním potiskem) nebo dražší kartonový obal. U panenek s možností volby budou vždy uvedeny obě ceny.

NOVINKA ROKU 2017: u starší známé formy "BIMBO" byly nainstalovány mrkací oči. Jedná se o montované kompletní kapsle, jejichž součástí jsou i řasy. Je vhodné tyto kapsle alespoň jednou ročně prokápnout lihem. Odstraní se tím prachové nečistoty, které mnohdy brzdí volný pohyb očních víček.


PANENKY, KTERÉ JSOU OKAMŽITĚ K DODÁNÍ

OLIVIA BIANCA, Antonio Juan, Španělsko

OLIVIA BIANCA, Antonio Juan, Španělsko

HRAČKA I DEKORAČNÍ PŘEDMĚT OLIVIA BIANCA, panenka se světlejší novorozeneckou barvou pleti s celovinylovým realistickým tělem včetně modelovaného pohlaví.  Oči akrylové, šedomodré, s pohledem orientovaným mírně dolů, nemrkací, s nalepovanými řasami. OLIVIA Janette má neotřelý výraz, rozhodně...

Více

—————

DROBÁTKO OLENKA - TONET INVIERNO, Antonio Juan, Španělská panenka, miminko s ozvučením a látkovým tělem

DROBÁTKO OLENKA - TONET INVIERNO, Antonio Juan, Španělská panenka, miminko s ozvučením a látkovým tělem

HRAČKA I DEKORAČNÍ PŘEDMĚT DROBÁTKO OLENKA, panenka s tmavší růžovou barvou pleti (jako u úplně čerstvých novorozenců) a látkovým tělem. To je plněno polyesterovým rounem, uvnitř je vložen bezpečný zvukový modul reagující na tlak. Končetiny jsou vinylové ze dvou třetin, upevněné volně látkou. Při...

Více

—————

OLIVIA JANETTE, Antonio Juan, Španělsko

OLIVIA JANETTE, Antonio Juan, Španělsko

HRAČKA I DEKORAČNÍ PŘEDMĚT OLIVIA JANETTE, panenka se světlejší novorozeneckou barvou pleti s celovinylovým realistickým tělem včetně modelovaného pohlaví.  Oči akrylové, šedomodré, s pohledem orientovaným mírně dolů, nemrkací, s nalepovanými řasami. OLIVIA Janette má neotřelý výraz, rozhodně...

Více

—————

OLIVIA CARINA - Antonio Juan, Španělsko

OLIVIA CARINA - Antonio Juan, Španělsko

HRAČKA I DEKORAČNÍ PŘEDMĚT OLIVIA CARINA, panenka se světlejší novorozeneckou barvou pleti s celovinylovým realistickým tělem včetně modelovaného pohlaví.  Oči akrylové, šedomodré, s pohledem orientovaným mírně dolů, nemrkací, s nalepovanými řasami. OLIVIA ROSIE má neotřelý výraz, rozhodně...

Více

—————


NABÍDKA KATALOGU 2017 -ANTONIO JUAN- tyto panenky je vždy třeba PŘEDEM OBJEDNAT

NOVÁ FORMA V KATALOGU 2017: MALÍČEK JOHANKA - MUFLY COJÍN, ANTONIO JUAN, celovinylová španělská panenka

NOVÁ FORMA V KATALOGU 2017: MALÍČEK JOHANKA - MUFLY COJÍN, ANTONIO JUAN, celovinylová španělská panenka

 HRAČKA I DEKORAČNÍ PŘEDMĚT MALÍČEK JOHANKA, panenka se zlatavou (karotenovou) barvou pleti s celovinylovým realistickým tělem včetně modelovaného pohlaví.  Oči akrylové, šedomodré, s pohledem do strany, nemrkací, bez řas.  Návod k zacházení s touto panenkou je...

Více

—————

NOVÁ FORMA V KATALOGU 2017: MALÍČEK KLÁRINKA - MUFLY COJÍ, ANTONIO JUAN, celovinylová španělská panenka

NOVÁ FORMA V KATALOGU 2017: MALÍČEK KLÁRINKA - MUFLY COJÍ, ANTONIO JUAN, celovinylová španělská panenka

V TÉTO CHVÍLI VÝROBNÍ SKLAD NEMŮŽE DODAT: HRAČKA I DEKORAČNÍ PŘEDMĚT MALÍČEK KLÁRINKA, panenka se zlatavou (karotenovou) barvou pleti s celovinylovým realistickým tělem včetně modelovaného pohlaví.  Oči akrylové, šedomodré, s pohledem do strany, nemrkací, bez řas.  Návod k zacházení s...

Více

—————

ANDÍLEK BARBORKA - LUNA CAPAZO, Antonio Juan, španělská panenka,miminko

ANDÍLEK BARBORKA - LUNA CAPAZO, Antonio Juan, španělská panenka,miminko

HRAČKA I DEKORAČNÍ PŘEDMĚT ANDÍLEK BARBORKA, panenka s tmavší růžovou barvou pleti (jako u úplně čerstvých novorozenců) a látkovým tělem. To je plněno polyesterovým rounem, uvnitř je vložen bezpečný zvukový modul reagující na tlak. Končetiny jsou vinylové ze dvou třetin,pohybují se v režimu...

Více

—————

MAZLÍK Anička - NACIDO COJÍN, Antonio Juan, španělské miminko s ozvučením a látkovým tělem

MAZLÍK Anička - NACIDO COJÍN, Antonio Juan, španělské miminko s ozvučením a látkovým tělem

HRAČKA I DEKORAČNÍ PŘEDMĚT MAZLÍK ANIČKA, panenka s tmavší růžovou barvou pleti (jako u úplně čerstvých novorozenců) a látkovým tělem. To je plněno polyesterovým rounem, uvnitř je vložen bezpečný zvukový modul reagující na tlak. Končetiny jsou vinylové ze dvou třetin,pohybují se v režimu diskových...

Více

—————

ABSOLUTNÍ NOVINKA ANTONIO JUAN V KATALOGU 2017: PANENKA S MRKACÍMA OČIMA. OKÁČEK Darinka - BIMBO OJO MÓVIL

ABSOLUTNÍ NOVINKA ANTONIO JUAN V KATALOGU 2017: PANENKA S MRKACÍMA OČIMA. OKÁČEK Darinka - BIMBO OJO MÓVIL

V TÉTO CHVÍLI SKLAD NEMŮŽE DODAT: HRAČKA I DEKORAČNÍ PŘEDMĚT - NOVINKA KATALOGU 2017 OKÁČEK DARINKA, panenka se zlatohnědou "mrkvičkovou" barvou pleti a látkovým tělem. To je plněno polyesterovým rounem, uvnitř je vložen bezpečný zvukový modul reagující na tlak. Končetiny jsou vinylové ze dvou...

Více

—————


Panenky z katalogu 2014, které prošly Panenkovem

—————

——————————


Panenky z ročníku 2013, které prošly Panenkovem

—————

——————————


Panenky na hraní i do sbírky z roku 2012, které prošly Panenkovem


Panenky na hraní i do sbírky z roku 2011, které prošly Panenkovem

—————

——————————


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258NOVÁ FORMA V ROCE 2017 - MALÍČEK

/album/nova-forma-v-roce-2017-malicek/malicek-klarinka-mufly-cojin-antonio-juan-celovinylova-realisticka-spanelska-panenka-miminko-babika-jako-ziva-panenkov-R-2-jpg1/

——————————


PUCLÍČEK Tamara-Novinka roku 2016

/album/puclicek-tamara/puclicek-tamara-recien-nacida-olivia-manta-realisticka-spanelska-panenka-miminko-celovinylova-znackova-babika-jako-ziva-panenkov-R-2-jpg/

——————————


MIMI Dominik-Novinka roku 2016

/album/mimi-dominik/mimi-dominik-bertin-manta-antonio-juan-spanelske-miminko-panenka-jako-ziva-latkove-telo-mluvici-znackova-panenkov-R-1-jpg/

——————————


PRINCESSE Nina - Bella Coleta

/album/princesse-nina-bella-coleta/princesse-nina-antonio-juan-bella-coleta-spanelska-panenka-celovinylova-jako-ziva-cesaci-panenkov-R-jpg/

——————————


NOVINKA ROKU 20154: MALENKA Viviana-Emily Invierno

/album/novinka-roku-20154-malenka-viviana/malenka-viviana-emily-invierno-antonio-juan-celovinylova-spanelska-panenka-realisticka-babika-lalka-s-cesacimi-vlasky-znackova-panenkov-R-jpg1/

——————————


NOVINKA ROKU 2015: PRINCESSE Mira-Bella Pamela

/album/novinka-roku-2015-princesse-mira/princesse-mira-bella-pamela-antonio-juan-celovinylova-spanelska-cesaci-hrackova-panenka-babika-lalka-panenkov-R-5-jpg/

——————————


NOVINKA ROKU 2015: PRINCESSE Dominika

/album/novinka-roku-2015-princesse-dominika/princesse-dominika-antonio-juan-celovinylova-spanelska-cesaci-hrackova-panenka-babika-lalka-panenkov-R-3-jpg1/

——————————


NOVINKA 2015 MALENKA Livie

/album/novinka-2015-malenka-livie/malenka-livie-emily-abrigo-celovinylova-panenka-spanelska-nemrkaci-oci-umele-vlasky-dlouhe-panenkov-R-18-jpg1/

——————————


NOVINKA 2015: MALENKA Georgina

/album/malenka-georgina/malenka-georgina-emily-invierno-antonio-juan-celovinylova-petikloubova-spanelska-panenka-babika-s-cesacimi-vlasky-znackova-panenkov-R-15-jpg/

——————————


NOVÁ FORMA ROKU 2015: PALEČEK Terezička a Jaroušek

——————————


NOVÁ FORMA ROKU 2015: MALENKA Paulina

/album/malenka-paulina/malenka-paulina-antonio-juan-celovinylova-petikloubova-spanelska-panenka-babika-s-cesacimi-vlasky-znackova-panenkov-R-jpg1/

——————————


Tělíčka a výbava panenek

——————————