OD 23. LISTOPADU MŮŽETE
 
 VÁNOČNÍ DÁREČKY  VYBÍRAT  JIŽ JEN
 
ZE SOUHRNNÉHO PŘEHLEDU AKTUÁLNÍHO SKLADU


Níže najdete přehled výrobků, které jsou okamžitě k dodání
 

Korunové ceny zboží

 Protože kurz eura neustále provádí divé reje a ekonomika EU skotačí v kotrmelcích, budu postupně převádět všechny ceny na těchto stránkách na CENY EUROVÉ. Ty jsou neměnné. Bohužel tím Vám, především tuzemským návštěvníkům trochu zkomplikuji život, ale ke korunovým cenám se dopracujete tím, že ty eurové pronásobíte aktuálním kurzem Komerční banky u které mám účet a tudíž je pro mne závazný. Ke kurzu se dostanete po prokliknutí následného odkazu. Pro zjištění ceny musíte použít sloupec "valuty-prodej". A zde je slíbený odkaz: www.kb.cz/kurzovni-listek/cs/rl/index.x


Plyšáci u firmy Schildkröt

jsou vyráběni ve třech liniích:

- různá zvířátka podle firemního designu z vysoce kvalitního plyše určené především na hraní

- především medvědi, ale i jiná zvířátka podle firemního designu pro sběratele - ti jsou vyrábění z mohérového plyše a vycpáváni buď polyesterovým rounem nebo dřevitou vlnou. Od velikosti ca 30 cm jsou opatřeni mechanickým harmonikovým bručákem. Limitace jsou různé.

- reedice hstorických medvědů (retro-medvědi) podle zachovaných střihů firmy EDUARD CRÄMER - EDUCA. Licenci této firmy zakoupili noví majitelé ( Hannelore a Hubertus Biemannovi) za prostředky získané prodejem licence na sportovní potřeby se značkou Schildkröt. Zde se také jedná o především medvědy, ale patří sem i světově proslulá zaječí rodina: tatínek, maminka, synek a dcerka. Zvířátka jsou opět z mohérového plyše, vycpáni jsou dřevitou vlnou, od ca 30 cm jsou opatřeni mechanickým harmonikovým bručákem, limitace je různá.

Od roku 2015 je kolekce plyšových výrobků velmi omezena.


Opět jeden úlovek ze šuflíku: "ŽÁDNÉ ZTRÁTY, JENOM NÁLEZY"

TEDDY LUCKY IM WINTER - TEDDY LUCKY V ZIMĚ, CIGI-BÄR - CINDY A GISELA KACZMARCZYK, Schildkröt, Německo

TEDDY LUCKY IM WINTER - TEDDY LUCKY V ZIMĚ, CIGI-BÄR - CINDY A GISELA KACZMARCZYK, Schildkröt, Německo

SBĚRATELSKÝ PŘEDMĚT Z ŘADY UMĚLECKÝCH MEDVĚDŮ TEDDY LUCKY, vánoční provedení . Medvídek je jedním z řady tématických medvídků. Objevil se mimo jiné i jako představitel všech čtyř ročních období. Pochází z ateliéru známých německých výtvarnic CINDY A GISELY KACZMARCZYK. Je velký 26 cm, vyrobený...

Více

—————


ŽÁDNÉ ZTRÁTY, JENOM NÁLEZY

—————

——————————


Máte rádi pravé retro-medvědy?
Na případnou otázku, který je pravý a který levý máme jednoduchou odpověď.
 Ten pravý má svůj základ v historiiVyrábí se podle historických střihů  historických firem z autentických materiálů autentickými technologiemi. Ty střihy i vizáž medvědů je možno dohledat v archivech. Jsou i takoví, kteří jsou ušiti nejen z historických střihů, ale i z archivních materiálů. Ale o nich později.
A ti leví? Nejčastěji pochází od "světově známých značek", kterým je v tom nejlepším případě 10-15 let. Nejčastěji ale 2-3 roky a krom těch, kteří o té světovosti hlasitě hovoří o nich nikdo nikdy neslyšel. Retro-styl více nebo méně zdařile kopírují. Jsou na tom v podstatě tak, jako většina našich "VIP osobností".
Pak je další kategorie se značkami, které kdysi cosi znamenaly - bohužel je jejich majitelé kvůli zisku pošoupli směrem na východ. Někdy hodně, někdy ještě víc.
A úplně největší průšvih jsou  rychlokvašky, které nemusely být pošoupnuty na východ, protože nikdy ani jinde nebyly. Dovolávají se typických znaků teddy-medvědů, které jejich výrobky nesou....  Honosí se certifikáty i limitacemi..... Už jste potkali někoho, kdo by ty limitace kontroloval?
Jedním z příkladů pravých je tento medvídek.

Střih na něj kolem roku 1930 postavili u firmy Eduard Crämer. Tato firma se etablovala ve stejném roce, kdy slavná "Hartgummi und Celluloid-Waren Fabrik" v Nauheimu  (později Schildkröt) začala vyrábět panenky z celuloidu.
  Medvídci se značkou EDUCA patří ke sběratelskému luxusu.
 Ti původní, staří, se prodávají někdy i za několik desítek tisíc korun. Kvůli časovým souvislostem se před lety u Schildkröt rozhodli zakoupit licenci, střihy.....  a z nich se šije dodnes.
K této medvědí holčičce konkrétně: dali jsme jí jméno Magdalena Dobromila. Před devíti lety ji ušili u Schildkröt z mohéru, vycpali dřevitou vlnou, vybavili bručítkem a od té doby hájila barvy "svého druhu" ve vzorkovně. Měří 34 cm.
 Z celkové limitace 100 ks jí přidělili číslo 12.

Protože se ale výroba medvídků ze střihů EDUCA letos hodně omezila, přestal být její pobyt ve vzorkovně opodstatněný. A tak jsme ji přestěhovali do Panenkova.
  Její původní cena byla 147,- €, my ji nabízíme za rovných 100,- €. Je už jen jedna jediná. A už ani ta není k dispozici, před chvilkou dostala nabídku k trvalému bydlišti (8.8.2015). Při další cestě do Německa se ale pokusím najít dalšího sběratelsky tak zajímavého broučka. 


Novinky pro rok 2011

/album/novinky-pro-rok-2011/detaily-schildkrot78-jpg/

—————

/album/novinky-pro-rok-2011/detaily-schildkrot79-jpg/

——————————


Plyšáci, kteří již prošli Panenkovem

/album/plysaci-kteri-jiz-prosli-panenkovem/plys-schildkrot4-jpg/

—————

/album/plysaci-kteri-jiz-prosli-panenkovem/plys-schildkrot1-jpg/

——————————


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258



Ukázky ze vzorkovny u Schildkröt

/album/ukazky-ze-vzorkovny-u-schildkrot/plys-schildkrot32-jpg/

—————

/album/ukazky-ze-vzorkovny-u-schildkrot/plys-schildkrot34-jpg/

—————

/album/ukazky-ze-vzorkovny-u-schildkrot/plys-schildkrot35-jpg/

—————

/album/ukazky-ze-vzorkovny-u-schildkrot/plys-schildkrot36-jpg/

—————

/album/ukazky-ze-vzorkovny-u-schildkrot/plys-schildkrot37-jpg/

—————

/album/ukazky-ze-vzorkovny-u-schildkrot/plys-schildkrot38-jpg/

—————

/album/ukazky-ze-vzorkovny-u-schildkrot/plys-schildkrot39-jpg/

—————

/album/ukazky-ze-vzorkovny-u-schildkrot/plys-schildkrot40-jpg/

——————————