Sběratelské panenky podle návrhů Rosemarie Anny Müller

Paní Rosemarie Anna Müller je u Schildkröt úplnou novinkou. Repliky od Schildkröt si zákazníci panenkova mohli zakoupit již od podzimu 2011, oficiálně byly uvedeny na trh při akci, kterou v Německu pořádala pani Müller v listopadu 2011 a v katalogu se objeví až pro rok 2012/13.

Paní R.A. Müller modeluje své roztomilé dětičky již přibližně 20 let. Zpočátku to byly malé porcelánové série, časem si u firmy Zwergnase nechala vyrobit formy pro vinylová tělíčka a zároveň u téže firmy tato tělíčka vyrábět.

Souběžně ale přenachala několik forem pro výrobu pro televizní prodej HSE24. Pozor: všechny panenky z tohoto zdroje byly výhradně vyráběny v Asii a převážně se prodávaly v Americe. Do Evropy se pochopitelně dostaly také. Takže pozor sběratelé: nenechejte se při eventuálním nákupu přes internetové dražby napálit!

Když byl prodej na HSE24 v oboru panenky úplně uzavřen, nabídla paní R.A. Müller spolupráci právě firmě Schildkröt. Rozdíl mezi panenkami, které pochází přímo z jejích rukou a těmi, které dělá Schildkröt je především v ceně. Ty z vlastních rukou jsou ca o 100,- € dražší. Mívají různé paruky i mohérové a oči nejsou z foukaného skla, nýbrž ze skla mačkaného. Tudíž jsou barevně "ostřejší", což tak trochu neodpovídá tomu, že panenky, jež je používají, jsou malými dětmi. Na druhou stranu ale paní Müller zadává u renomované firmy, která pro ni šije oblečení, jen velice nízké série oblečků.

U Schildkröt v roce 2013 najdeme 3 základní formy, které jsou zpracovány do šesti různých panenek:

První forma je zpracována jako LILLY a CHRISTEL, druhá jako GRETEL A BENNY a třetí jako HÄNSEL a STEPHAN. Přičemž tématicky tvoří páry: HÄNSEL a GRETEL jsou vlastně naši Jeníček a Mařenka, CHRISTEL se velice dobře hodí ke STEPHANOVI a totéž platí o LILLY  a BENNY. Přiznávám bez mučení, že jsem dosud nepřišla na to, zda Benny je holčička nebo kluk. Všechny tyto panenky jsou velké přibližně 30 cm, všechny mají pravé vlásky a všechny mají oči z foukaného skla ze slavného města Lauscha. Všechna očička jsou plošší, než mají výše zmíněné panenky přímo od Müller a jejich barva je taková správně neurčitá, trochu rozpitá, přesně tak, jak mají malé děti. A tak, jako je to u malých dětí, není v oku vidět příliš bělma.

HÄNSEL v kalhotách pod kolínka je hrdě nosí na parádních šlích. Má hnědé krátké vlásky, červenou čepici, kožené boty od Wagnera (mimochodem: boty od Wagnera nosí každá fajnová panenka)

Jeho partnerka GRETEL má stejně pruhované tričko, jako Hänsel, bíle puntíkovanou červenou sukničku, blonďaté copy a červené střevíčky, no pochopitelně také od Wagnera. 

LILLY vypadá tak trochu jako Trolík (sama paní Müller říká svým panenkám Müller-Wichtel, což značí Müllerovic skřítky). Má rezavé copy. Úpletové šatičky jsou ve stejné barvě, jako punčocháčky a stejně je tomu u čepičky s anténkou a krátkých kalhot - ty jsou pro změnu zelené. A opět tu máme kožené šněrovací botky od Wagnera. 

BENNY (nejspíš to opravdu bude kluk) má krátké rezavé kudrny a obleček ve stejných barvách, jako Lilly. A pochopitelně stejné kožené botky.

CHRISTEL tmavovláska s rozpuštěnou hřívou, na sobě má pepita šatečky s bílým podložením a krásné červené kožené střevíčky. Jesně, že od Wagnera. 

STEPHAN vypadá jako malý pan podnikatel. Že by to bylo tím, že ředitel firmy Schildkröt se také jmenuje Stehpan? Kšiltovka má stejnou barvu, jako šatečky malé Christel, botky má spořádaně černé. Pochopitelně od Wagnera.

MONA  copatá blondýnka na první cestě do školy. Je vyrobena ze stejné formy, jako Hänsel. Velikost 30 cm, bez limitace, cena 203,- €

ULLI  bratříček Mony s aktovkou na zádech a razavými vlásky. Je vyroben ze stejné formy jako Christel. Cena 181,50 €

V roce 2015 jsou opět 3 formy v různých zpracováních:

Panenky se "zubatým" úsměvem jsou:
LEON (zimní obleček),  FRIEDA (podzimní haloweenová úprava), GRETEL (holčička na dovolené) a jarní BENNY

Další je forma s "našpulenou pusinkou":
CHTISTEL (zimní obleček), TOBI (prázdninový chlapeček), LILLY (jarní holčička), ULLI na cestě do školy s aktovkou

Poslední je forma "s úsměvem Mony Lisy":
STEPHAN (podzimní protějšek Friedy), MONA (školní protějšek Ulliho)

 Všechny panenky měří 30 cm, ceny jsou od 189,- € do 222,- €

 


Korunové ceny zboží

 Protože kurz eura neustále provádí divé reje a ekonomika EU skotačí v kotrmelcích, budu postupně převádět všechny ceny na těchto stránkách na CENY EUROVÉ. Ty jsou neměnné. Bohužel tím Vám, především tuzemským návštěvníkům trochu zkomplikuji život, ale ke korunovým cenám se dopracujete tím, že ty eurové pronásobíte aktuálním kurzem Komerční banky u které mám účet a tudíž je pro mne závazný. Ke kurzu se dostanete po prokliknutí následného odkazu. Pro zjištění ceny musíte použít sloupec "valuty-prodej". A zde je slíbený odkaz: www.kb.cz/kurzovni-listek/cs/rl/index.x


KATALOG 2017 - JEDNOTLIVÉ KUSY JE TŘEBA PŘEDEM OBJEDNAT

STEPHAN JARDA, design Rosemarie Anna Müller (Müller Wichtel), Schildkröt, Nemecko

STEPHAN JARDA, design Rosemarie Anna Müller (Müller Wichtel), Schildkröt, Nemecko

SBĚRATELSKÁ PANENKA - UMĚLECKÝ, VÝTVARNICKÝ, DEKORAČNÍ PŘEDMĚT STEPHAN Jarda, velikost dle katalogu 30 cm - vyrobený podle návrhu německé výtvarnice Rosemarie Anny Müller, panenka ve stojící pozici, může si i sednout, ale typickým "panenčím" způsobem. Panenka je z tuhého vinylu - klouby v...

Více

—————

ROSI EVA, design Rosemarie Anna Müller, Müller Wichtel, Schildkröt, Německo

ROSI EVA, design Rosemarie Anna Müller, Müller Wichtel, Schildkröt, Německo

SBĚRATELSKÁ PANENKA - UMĚLECKÝ, VÝTVARNICKÝ, DEKORAČNÍ PŘEDMĚT ROSI Eva, velikost dle katalogu 30 cm - vyrobená podle návrhu německé výtvarnice Rosemarie Anny Müller, panenka ve stojící pozici, může si i sednout, ale typickým "panenčím" způsobem. Panenka je z tuhého vinylu - klouby v...

Více

—————

TOM HARALD, design Rosemarie Anna Müller - Müller Wichtel, Schildkröt, Německo

TOM HARALD, design Rosemarie Anna Müller - Müller Wichtel, Schildkröt, Německo

SBĚRATELSKÁ PANENKA - UMĚLECKÝ, VÝTVARNICKÝ, DEKORAČNÍ PŘEDMĚT TOM Harald, velikost dle katalogu 30 cm - vyrobený podle návrhu německé výtvarnice Rosemarie Anny Müller, panenka ve stojící pozici, může si i sednout, ale typickým "panenčím" způsobem. Panenka je z tuhého vinylu - klouby v...

Více

—————

FRIEDA BIANCA - design Rosemarie Anna Müller (Müller Wichtel), Schildkröt, Německo

FRIEDA BIANCA - design Rosemarie Anna Müller (Müller Wichtel), Schildkröt, Německo

SBĚRATELSKÁ PANENKA - UMĚLECKÝ, VÝTVARNICKÝ, DEKORAČNÍ PŘEDMĚT FRIEDA Bianca, velikost dle katalogu 30 cm - vyrobená podle návrhu německé výtvarnice Rosemarie Anny Müller, panenka ve stojící pozici, může si i sednout, ale typickým "panenčím" způsobem. Panenka je z tuhého vinylu - klouby v...

Více

—————

ULLI JAN, design Rosemarie Anna Müller (Müller Wichtel), Schildkröt, Německo

ULLI JAN, design Rosemarie Anna Müller (Müller Wichtel), Schildkröt, Německo

SBĚRATELSKÁ PANENKA - UMĚLECKÝ, VÝTVARNICKÝ, DEKORAČNÍ PŘEDMĚT ULLI Jan, velikost dle katalogu 30 cm - vyrobený podle návrhu německé výtvarnice Rosemarie Anny Müller, panenka ve stojící pozici, může si i sednout, ale typickým "panenčím" způsobem. Panenka je z tuhého vinylu - klouby v...

Více

—————


Sběratelské panenky podle návrhů paní Rosemarie Anny Müller - ceny jsou aktualizované pro rok 2013


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258Další detaily panenek R.A. Müller

—————

—————

—————

—————

/album/dalsi-detaily-panenek-r-a-muller/baya10-jpg/

—————

——————————