04.08.2010 13:56

BRIGITTE LEMAN OHLAŠUJE KONEC KARIÉRY

Vážené sběratelky/sběratelé! Mám tu pro Vás další žhavou novinku:

paní Brigitte Leman (viz "Výrobci a výtvarníci" – "Brigitte Leman") ohlásila na svých stránkách možný konec kariéry.

V každém případě ohlašuje výtvarnou pauzu. Dle jejích vlastních slov nemáme očekávat nějaký nový výtvarný návrh. Avizuje, že s ohledem na to, že její panenky jsou vyráběny u firmy Schildkröt, může zatím zaručit jen to, že její panenky bude možno zakoupit alespoň do konce tohoto roku.

Protože s firmou Schildkröt spolupracuji velice úzce vím, že již minimálně rok probíhají mezi firmou a paní Leman různá jednání. Nechci předbíhat vývoji, navíc by bylo nefér odhalovat detaily v momentě, kdy já sama jsem třetí, nezúčastněnou osobou.

Paní Brigitte Leman tak, jako ostatní, zápasí s konkurencí levných asijských výrobků a také s občas až příliš dravým chováním některých výtvarnic, které jsou připraveny přežít za opravdu jakoukoliv cenu. Navíc má za sebou nelehké období, kdy se musela smířit s nikoliv přirozenou smrtí své dcery, také výtvarnice. Panenky navrhuje již 22 let a tak není divu, že oznámila, že se dostavila únava. Možná je to prosté, mnohými zažité vyhoření.

Může se ale právě tak jednat jen o taktický tah. Paní Leman slibuje, že na konci roku dá konkrétní zprávu. Možná jen doufá, že váhající zákazníci přestanou váhat a v zájmu rozšíření svých sbírek raději rychle nakoupí alespoň jednu její panenku.

Co ale mohu potvrdit s naprostou jistotou (tuto změnu jsem prožívala i s další významnou výtvarnicí, paní Lindner, právě tak jako se slavnou firmou Ateliér Evelyn): podnikání v Německu má neporovnatelně přísnější pravidla, než u nás. Pokus nějak "neoficiálně" projít krizovou dobou by se mohl velice šeredně nevyplatit. Pokračovat dál znamená ale přísné závazky, na které je třeba vydělat. Dovoluji si odhadnout, že konec je možno očekávat s více než poloviční jistotou.

A nebo paní Leman konečně poleví ze svých nároků vůči výrobci jejích panenek a tím umožní, abychom se z nich mohli radovat i další léta.

—————

Zpět


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258