08.06.2014 08:52

Červnové Pískoviště

Další setkání v Praze se bude konat v úterý 10. června 2014 na obvyklém místě, tj. v kavárně Cross Café na autobusové stanici Florenc. Čas je také obvyklý: 15.15 - 18.00. Pokud vše dopadne podle předpokladů, budete si moci "sáhnout" na vítězku ze Sonnebergu. A tím nemyslím "jen" držitelku zlaté stuhy, ale skutečné první pořadí. V rámci tradic je vítězství opět za medvěda, ale bude tu přeci jen změna: tentokrát je to paní Dagmara Kašparová, která podle dobové fotografie zhotovila císaře Ferdinanda. Ač to byl medvěd, byl tomu člověčímu "Ferdyšovi" neuvěřitelně podobný. Jsem na pani Kašparovou velice hrdá, protože je svoje, nic nenapodobuje a hlavně před sebou netlačí to trapné české: "umím dělat medvědy k nerozeznání od těch od (a následuje jméno kopírovaného výtvarníka), ale levněji"
Paní Kašparová teď díky své originalitě bude tou, kterou se možná v budoucnu někdo pokusí kopírovat.
V rámci fair play musím dodat, že s pravděpodobností mnohem menší bude k "osahání" i další vítězka,  tentokrát velmi tradiční Mirka Nováková. Ale ta mile překvapila všechny, kdo v Německu znají a respektují její medvědí práce: tentokrát soutěžila v oboru "textilní panenka", přičemž využila techniku suchého i mokrého plstění. Její panulenka i v tomto případě nedostala "jen" zlatou stuhu, ale i první místo ve své kategorii.
Soutěžících bylo více, úspěchů také, ale "pachatelé" jsou z velké dálky, takže nikoliv "k osahání" na Pískovišti.
A pro úplnost: (a opět za předpokladu, že vše proběhne hladce) na Pískoviště ještě dorazí panenky od Engel Puppen, nabídka levnějších panenek od Antonio Juan a jedna z panenek od Gerlinde Feser.
A jako doplněk přijedou i oblečky od firmy Schildkröt za čtvrtinové ceny. Jedná se o oblečky ze starších katalogů v té nejvyšší kvalitě.
Těším se na všechny návštěvníky a pro úplnost dodávám: přijít na Pískoviště může opravdu každý. V Panenkově se neplatí žádné členské poplatky, nemáme tu ani prezidenty, ani krále či jinou vládnoucí třídu, ale ani poddané. Prostě se sejde parta lidí, kterým mají panenky a plyšáci co říci.

 

—————

Zpět


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258