03.03.2014 23:35

ENGEL PUPPEN

Pravidelní návštěvníci již na titulní straně zjistili, že firma Engel Puppen oznámila zvýšení cen a vydala zároveň nový katalog. Nečekejte ale novinky. Jde pouze o to, že u Engelů mají ceník natištěný přímo v katalogu, takže s ohledem na změnu cen bylo nutno katalog znovu zpracovat. Spousta panenek tím pádem zmizela, protože jsou již vyprodány.
Jde o spoustu variant panenky SUSANNE, nádherná HOUSLISTKA se značkou Hans Völk (ale jednu v ČR máme a majitelce je možno jen gratulovat),některé z variant panenky DOROTHEA, dále DER KLEINE PUPPENMACHER (ti jsou u nás 3 a všem jejich majitelům doporučuji: DRŽET A NEPOUŠTĚT), nikdy si už nekoupíte PIRÁTA (jeden bydlí v Kopřivnici), některé z národních panenek, ZIMA a JARO ze čtyř ročních období a tři druhy kloubových panenek. Ale to je jen část těch zmizelých.
Engel Puppen má katalogy dva: jedním jsou nabízeny oblečené panenky, tedy zbytky oblečených panenek, které jsou doprodávány ze skladu. Tam se ceny nemění, jen, jak je už výše uvedeno, zmizely panenky vyprodané.
Druhý katalog se týká panenek neoblečených - zde je zvýšení o ca 2-4,- € za kus podle velikosti a náročnosti zpracování. Je to logické - neoblečené panenky jsou vyráběny v současnosti, proto se v jejich cenách musí odrážet vše volivňující dražší energie.
Milovníkům těchto krásných klasických "jen" panenek (tohle nejsou a ani nechtějí být umělé děti) mohu prozradit, že jsem ve vzorkovně objevila spoustu krasavic, které nebyly ani ve starém a neobjevily se ani v tomto novém katalogu. Jen co čas dovolí, umístím jejich fotografie do příslušného šuflíčku.
Protože se nám již odstěhovala jedna z variant Cornelie slibuji, že při příští cestě do Německa přivezu nějakou další "cukrovou holčičku".

—————

Zpět


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258