31.03.2020 20:36

Koronavirus a provoz v Panenkově - aktualizováno 31.3.20

Dá se říci, že Panenkov je zatím proti koronaviru imunní. Nemyslím tím, že MY stále ještě žijeme. Myslím tím fakt, že novinky téměř všech firem tak jako tak přicházely do výroby až koncem dubna a začátkem května. Takže zatím nás nic moc netíží.

Od firmy Schildkröt k nám míří již druhý "koronavirový" balík, každým dnem vyrazí další od "zelených" Hermannů a brzy i od "červených" Hermannů.

Problém je se španělskými panenkami. Právě dnes (31.3.20) jsme z našeho dodávacího skladu v Německu "vycucli" poslední zásobu jednoho typu panenek Doro Dolls (celovinylové Robie), ale pro e-shop na Slovensku. Německý sklad se postupně vyprazdňuje a nové dodávky jsou na dobu blíže nespecifikovanou zastaveny.

Ptáte-li se, proč ta "zatracená baba" nedává na stránky žádné informace o novinkách, pak vězte, že problém je v tom, že na to zatracená baba prostě nevidí. Jsem stále ještě příliš krátce po oboustranné operaci očí. Chci-li něco napsat na stránky, pak musím umístit svůj nos/oči do maximální vzdálenosti 10 cm od displeje .... no, zkuste si to. Měření nových brýlí na blízko připadá v úvahu nejdříve na konci dubna.

Ale těch 10 cm je použitelných při šití ochranných roušek. Abych se na závěr nedověděla, že tím, že je rozdávám zdarma se vlastně dopouštím loupeže.... neprodávám, neinkasuji DPH ..... těžký zločin, řeším to připevňováním visačky Panenkov® na každou roušku. Tudíž vlastnoručně vyrábím a rozdávám propagační materiály. Náš stát v oblasti rajtování na úředním šimlu nezná mezí.

Slepé období jsem ale využila na komunikaci se Státním zdravotním ústavem.

 Všichni jsme dostali do schránek leták vyrobený Úřadem vlády České republiky a Ministerstvem zdravotnictví České republiky. Jsou na něm uvedena různá telefonní čísla s výzvou: "Potřebujete poradit"? Potřebovala jsem v zájmu svých zákazníků.  Vytočila jsem je všechny. Reagovalo jen číslo 112 a já si uvědomila, že jeho uvedení na tento leták jako kontaktního čísla pro RADU byla totální idiocie. Ať už ji vymyslel kdokoliv. Však se také obratem na internetu objevila zoufalá prosba záchranářů, aby na toto číslo nikdo zbytečně nevolal.

Ostatní čísla byla setrvale obsazena. V jakékoliv denní době. Kvůli povaze svého dotazu jsem si tedy na internetu našla mailový kontakt na Státní zdravotní ústav. A proč?

TOTÁLNĚ MĚ NADZVEDL  ZELENĚ VYZNAČENÝ RÁMEČEK "Fakta versus mýty" VÝŠE UVEDENÉHO LETÁKU A TVRZENÍ V NĚM UVEDENÉ, ŽE POŠTOVNÍ ZÁSILKY Z ČÍNY A DALŠÍCH ZASAŽENÝCH OBLASTÍ VIRUS NEŠÍŘÍ.
To v kontrastu se závěry institutu Roberta Kocha, který uvádí, že za určitých podmínek se virus udrží na površích i 9 dnů. Protože jiná informace na internetu nebyla, přesněji řečeno jsem jinou nenašla, chtěla jsem od SZÚ závaznou informaci o tom, jak se tedy se zásilkami z postiženého zahraničí zachází. Že u nás zázračně virus přichází o život. Odpovědí mi byl argument, že přeci zásilky z Číny jdou tak dlouho, že mezi tím viry odumřou. Z Číny, o ostatních zemích ani slovo. 

Je tristní, jak si většina Evropanů myslí, že rukama pracují už jen Číňané. V mém odůvodnění žádosti bylo doslova napsáno, že dovážím zboží vyrobené v Německu. Což je tady vedle u nás, kousek za hranicemi. Než balík dojde do ČR, projde jen v Německu přes tři překladiště. V tom Německu, kde je dnes (1.4.20) téměř 72.000 nakažených a jsou dnes celosvětově na hrdém pátém místě v množství prokázaných nakažených.

Pak následoval telefonát z hlavní hygieny této země. Že přece balíky z Číny jdou strašně dlouho. Nevím, zda to pro pána, který mi volal bylo novinkou, ale připomněla jsem mu, že sice má pravdu, ale téměř všechny ty balíky z Číny jdou do Hamburgu. V Německu. Kde jsou překládány ...... pokračovat snad nemusím- viz výše. A žádala jsem opakovaně o doložení podstaty tvrzení, že "Poštovní zásilky........." Nedostala jsem ho. Pokud máte někdo zájem o kopii zprávy ze SZÚ na dané téma, ráda zašlu.

Proto šel u nás první balík, který z Německa přicestoval, do třídenní karantény. A půjdou tam všechny ostatní, dokud nedostaneme k dispozici dostatečné množství dezinfekce, kterou bychom došlé zásilky mohli ošetřit. Dnes jsem našla na internetu velmi rozumný článek. Klikněte sem.

Dává našemu opatření za pravdu. Věřte, že je to v zájmu nás všech a držme si palce, ať nás to neskolí.

A hlavně vážení: NOSTE ROUŠKY a dodržujte zákazy. Přestaňme už konečně být hrdí na to, že jsme národ Švejků. Někdy je to naše švejkování na zvracení a v těchto chvílích spousta idiotských "Švejků" ohrožuje životy nejslabších z nás.

Pošta zavedla novou službu: za určitých podmínek doručí roušky pro potřebné zdarma. Informace jsou zde. Pokud nemáte někoho, kdo by Vám roušku ušil nebo daroval, ozvěte se přes kontaktní formulář. Neslibuji, že můžu poslat všem. Sama jsem členem "klubu ohrožených" nejen kvůli věku a mé možnosti jsou velmi omezené. Ale zatím stále vyrábím. Pomáhá mi moje dávná spolužačka a kamarádka, Věrka z Karlových Varů, která připravuje lemovací proužky. Děláme, co můžeme. Ale i kdyby nás bylo takových 1000, nemáme šanci napravit to, čeho se na nás dopustilo vedení tohoto státu.

—————

Zpět


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258