29.01.2015 09:35

Novinky z veletrhu v Nürnbergu

Zdravím všechny po návratu z Nürnbergu. Bylo to krásné a potěšující v tom, že pořadatelé zaznamenali rekordní počet vystavujících za poslední řadu let. Špatná zpráva pro škarohlídy.
Zatím jen stručným slovem pár nových poznatků:

- firma Schildkröt má nového majitele. Detaily později. Ale nebojte se, o "své" panenky tak, jak je znáte, navíc "made in Germany" nepřijdete.
- Schildkrötnovou výtvarnici
- Malá usměvavá SCHLUMMERLE letos slaví 50 LET. Je to pravá nefalšovaná RETRO-PANENKA
- Karola Wegerich se "pochlapila" nejen Katerinou. Její prťavý bráška vás dostane na kolena
- u "zelených" i "červených" Hermannů se pořád děje něco nového, tady to později bude hlavně "obrazem"
- Götz nepředstavil novou řadu výtvarnických panenek. Pouze nové ceny loňských. Ale našli jsme mezi hračkovými dvě, kterým se (alespoň na veletrhu) nedalo nic vytýkat. Ba naopak. Takže možná zařadíme do repertoáru.
- Hildegard Günzel se prvně po dlouhých letech veletrhu nezúčastnila. Byla vlastně poslední solo-výtvarnicí, která se na veletrhu prezentovala.
- Nakontaktovali jsme firmu Lesch, která vyrábí v Rödentalu nejen všechny druhy očí, ale i čumáčky pro zvířátka
- Nakontaktovali jsme novou španělskou firmu s panenkami.
- Firma Antonio Juan zařadila do repertoáru nejen osvědčené stálice (Broučky, Mazlíky, Smíšky, Drobečky a Drobátka atd.), ale i nové celovinylové tvrdé stojící panenky ve dvou velikostech s česacími vlásky. A pak ještě menší miminečka, než je Drobeček s Drobátkem, která mají dudlíčka a umí si dát prstíček do pusinky. Prostě: TĚŠTE SE
- S firmou Käthe Kruse pokračujeme dál. Ale konečně jsme se dohodli, že půjde jen o panenky, protože dětská konfekce a potřeby pro batolata opravdu s Panenkovem nemají nic společného.
- V souvislosti s Käthe Kruse jedna ZPRÁVA PRO FAJNŠMEKRY A OPRAVDOVÉ SBĚRATELE: v nabídce klasických panenek se opět po čase objevuje páreček zpracovaný starou technologií. Jde o repliku PUPPE I z roku 1913 s obličejem přetaženým látkou. Fachmani, kteří tohle stále ještě umí udělat již nebudou dlouho k dispozici. Chcete-li obohatit svou sbírku o opravdový skvost (a hlavně: můžete-li si ho dovolit), pak neváhejte dlouho. Objednávky se přijímají od první minuty veletrhu a podle jejich počtu pak bude nejspíše stanovena konečná limitace. Tady taktika: počkám si a uvidím moc nepomáhá.
O všech (i dalších) novinkách pak budeme informovat podrobněji.

—————

Zpět


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258