Společnost EUCO spol. s r.o. je výhradním zastoupením firem "Schildkröt" (SRN), "Kösener Spielzeug Manufaktur", "Teddy-Hermann" Hirschaid , "Hermann" Coburg, výrobce kočárků a košatin "Edeltraut Hofmann", "Engel-Puppen", "Clemens Spieltiere", panenek Doro Dolls vyráběných ve Španělsku pro německou firmu (vše v SRN). Dále zajišťujeme dovoz, velkoobchodní a maloobchodní prodej panenek a plyšáků německých firem "Zwergnase",   panenek španělských firem "Berenguer", "Marina and Pau", "Gabi Moon", "Arias","Berbesa S.L.", "Guca".

Maloobchodní prodej výrobků všech výše jmenovaných firem zajišťujeme pochopitelně prostřednictvím tohoto webu (stačí projevit Vaše přání prostřednictvím kontaktního formuláře),  dále formou  výstav, přímých nabídek sběratelům a prodeje z katalogů.

Naším cílem je nejen prostý prodej, ale i popularizace tradičních a sběratelských panenek a plyšáků v České republice, významně se podílíme na šíření informací pro sběratele, fanoušky, ale i ty, kdo chtějí svým dětem zajistit kvalitní hračky dobou i trhem prověřených firem. Snažíme se ukázat sběratelům a zákazníkům svět panenek a plyšáků takový, jaký ve skutečnosti je. Nepřikrášlený a nezkreslený obchodnickým zájmem.


OCHRANNÁ ZNÁMKA "PANENKOV"
Co pro zákazníky znamená?
  Minimálně fakt, že o čemkoliv, co se nachází v obalu s tímto označením jsme schopni vám podat veškeré dosažitelné, ale hlavně PRAVDIVÉ informace.
 Nikoliv ty, které nám zvýší tržbu, nýbrž ty, které vás zbaví pocitu, že kupujete zajíce v pytli. Máte pocit, že je to málo? Zkuste si přečíst článek: "obaly zboží z panenkova" Třeba to pak bude jasnější.
Známka získala platnost 28. února 2008,
 v současnosti je platná do 29.2.2028


FALEŠNÉ MAILY
V průběhu tohoto roku (2017) začaly internetem obíhat maily opticky vypadající tak, že byly odeslány z Panenkova. Jejich obsah je vždy výsostně idiotský a zatím nikdy neměl nic společného s naším tématem. Navíc opticky odpovídají strojovým překladům - se spisovnou češtinou a stylistikou nemají nic společného. Problémem ale je, že když je shodíte do spamů, děláte tak z Panenkova nespolehlivý internetový subjekt. Buď byl právě tento efekt cílem jejich odesílatele, nebo si po rozkliknutí příloh či odkazů, které tam většinou  jsou, nainstalujete do počítače nějakého trojského koně.
Berte tedy na vědomí, že z Panenkova Vám krom vzájemné korespondence kolem objednávek může přijít
JEN POZVÁNKA NA NĚKTEROU NAŠI AKCI
nebo
  DOPIS TÝKAJÍCÍ SE NAPROSTO KONKRÉTNĚ PANENEK NEBO PLYŠÁKŮ.
Cokoliv jiného neurčitého či divně znějícího není rozhodně od nás.
Máte-li Panenkov rádi, mažte tyto maily a nedávejte je do spamu.
A úplně nejspolehlivější je naistalovat si pro Panenkov funkci RSS. Tím se o všech novinkách dovíte přímo z naší webovky a jakoukoliv korespondenci navíc můžete bez rizika ignorovat.


V pondělí 12. listopadu slaví zakladatelka a starostka Panenkova, naše Zuzanka Krausová, narozeniny. (Snímek nahoře je ze slavnostního ohňostroje, který se ode dneška bude každoročně v Panenkově konat v předvečer této události.)
U této vzácné příležitosti jí chceme popřát všechno nejlepší, hodně štěstí, splněných přání, aby jí neubývala její nezměrná energie a nakonec to, co není vždycky samozřejmé – hodně hodně zdraví.
A kromě toho Ti Zuzanko, přejeme aspoň střípek z každé radostné chvilky, které panenky a medvědi od Tebe přinášejí jak dětem, tak i dospělým dětem.

Am Montag den 12. November feiert die Gründerin und die Bürgermeisterin Puppendorfs, unsere Zuzanka Krausová Geburtstag. (Das Foto oben ist vom festliches Feuerwerk, der von heute alljährlich im Vorabend dieses Ereignisses in Puppendorf veranstalten wird.)                         
Bei dieser kostbarer Gelegenheit möchten wir ihr Alles Gute, viel Glück, erfüllte Wünsche wünschen und dass ihr nicht ihre unermessliche Energie schwindet und am Ende das, was nicht immer selbstverständlich ist - viele, viele Gesundheit.
Daneben wünschen wir Dir Zuzanko zumindest das Scherbchen aus jeder freudigen Weilchen, die Bären und Puppen von Dir zu den Kindern und erwachsenen Kindern bringen.

В понедельник 12-ого ноября празднует основоположник и мэр города "Куклово", наша Зузанка Краусова, день рождения. (Фотография вверху станицы показывает праздничный фейерверк, который отныне ежегодно будет состояться в городе "Куклово" накануне данного события.)
В связи с этим редким случаем, мы хотим поздравить Зузанку с днем рождения и пожелать ей всего доброго, много здоровья, счастья и исполненных желаний, чтобы у нее не убывало ее безмерной энергии, и наконец то, что не всегда кажется естественным и безусловным - много, много здоровья.
И кроме того, дорогая Зузанка, мы желаем тебе хоть бы черепок каждой радостной минуты, которую куклы и мишки от тебя приносят как детям, так и взрослым детям.

 

Míša, Ivan a všichni přátelé a obyvatelé Panenkova
Míša, Ivan und alle Freunde und Einwohner Puppendorfs 
Миша, Иван и все друзья и жители г. Куклово


O současné "radnici obce Panenkov®"

Že ta úprava hlavy z obrázku, pořízeného v červnu tohoto roku (2012) v prodejně luxusní kožené galanterie Lera v Mariánských Lázních, kde děláváme výstavy (ten druhý "skinhead" je majitel obchodu Ing. Peter Kušnír) , není extravagantní účes, to je asi každému jasné.

Krutá zpráva přišla hned v prvních dnech ledna s tím, že šance byly dost nízké. Ale první volný termín na operaci byl až na 8. březen – dost groteskní dárek k MDŽ!

Jediné, co se dalo dělat, bylo zatnout zuby, dát mozek do mrazáku a udělat co nejvíce firemní práce, aby v negativním případě nebyla "po mně potopa". Nechci tady rozvádět detaily – ty chci co nejrychleji zapomenout.

Důležité bylo, že jsme zvládli veletrh v Nürnbergu, 28. února "Pískoviště" v Praze (pro jistotu, co kdyby.....), když toho po operaci "zbylo" dost, abych se mohla vydat na cestu, představila jsem u partnerských firem v Německu svou zástupkyni, dceru Kateřinu a ještě 28. března zopakovala v Praze další Pískoviště. Dokonce i jednu výstavu v Mariánských Lázních.

Omlouvám se dodatečně, že ani jeden z termínů nebyl zveřejněn. Upřímně doznávám, že jsem hlavně potřebovala vidět nejbližší přátele. V březnu byli ti, kteří počítali s účastí na festivalu v Sonnebergu, již více méně informováni. Festival už jsem při nejlepší vůli zvládnout nemohla.

Ale nebojte se: chod PANENKOV®a není závislý jen na schopnosti či neschopnosti jedné "babky". Má už své prověřené následníky. Veškeré dodávky, které jste od začátku tohoto roku dostali Vám již zajistila "silná čtyřka" z následujícího obrázku.

Nejstarší je "dědek polda" nebo také "Herr Krausová", občanským jménem Jiří, který jistí každou cestu. Ostatně dělá to již 11 let. Má za hranicemi i v tuzemsku absolutní přehled o tom kdo je kdo a o panenkách a plyšácích ví už tolik, že mi při poslední přednášce, která se konala v knihovně v Dobrovici statečně sekundoval. Baví mě sledovat, jak vždy sběratelky v našem okolí smutně vzdychají: "mít já takovou oporu, to by se to sbíralo....."

Další podle věku je "královna logistiky", dcera Kateřina. Pochopitelně neměla šanci panenky a plyšáky ignorovat. To jaksi nešlo. Během své vlastní práce měla možnost zblízka pochopit mentalitu Němců (a nejen těch), kteří jsou našimi hlavními dodavateli a komunikuje s nimi jak německy, tak anglicky. Mou práci (osobní jednání s firmami) převzala s naprostou bravurností, čímž si obratem vysloužila tolik potřebný respekt dodavatelů.

Po ní následuje "prcek" (v patnácti 197 cm) Honza, hudebně a výtvarně nadaný vnuk, který bude kráčet ve šlépějích své logistické matky a to německy i anglicky. S prostředím panenek a plyšáků je konfrontován od miminkovského věku. U nás se traduje jeho prohlášení: "Babičko a ještě mi dej do postýlky medvěda, bage (to měl být bagr) a moje paneny". Letos absolvoval festival v Sonnebergu, včetně jednání u firem, kde asistoval při vyzvedání zboží a mapoval si terén.

Poslední ze "silné čtyřky" byl velkým překvapením i pro mne. Nikdy mě nenapadlo, že náš gymnasista, "počítačový magůrek" Matěj se bude dobrovolně chtít zapojit. Doufala jsem v jeho spoluúčast, hlavně kvůli dalšímu chodu stránek. Ale že se koncem června dočkám jeho vyčítavého kukuče a prohlášení: "No pěkně jste mě z panenek vyšachovali!....." - toho jsem se nenadála. A tak hned při příští služební cestě doplňoval "dvojku starších" on.

Chlapská sekce

Následníci

"Babka" zakladatelka s dorostem"

 

"Silná čtyřka" má všechny předpoklady pro udržení plynulého chodu Panenkov®a a své "přijímačky" již zdárně složila.

Je to paradox, ale celá tahle mizérie mi dala obrovský dar: poznání, že mám úžasnou rodinu, která si mimo jiné ten "babkou" pracně zoraný, osetý a ošetřovaný "záhonek" vzala za své (však jsem to také všechno dělala pro ně). A také zjištění, že se opravdu vyplatí jednat s lidmi férově a slušně. Protože z mnohých zákazníků se za dlouhé roky vzájemné komunikace stali přátelé, kteří mi odborně nebo i "jen" přátelským slovem nesmírně pomohli. Díky tomu mohu plna optimismu hledět do dnů budoucích.


PANENKOV® SE v únoru 2012 PŘIPOJIL K PODPOROVATELŮM BABYBOXŮ.

Připadlo by mi možná až amorální povzbuzovat sběratele k nákupům "umělých" dětí, panenek a plyšáků a přitom se nepřipojit k organizaci, která se snaží zachránit živáčky, pro které jejich stvořitelé nemají místo. Možná ho nemají jen doma, možná ho nemají dokonce ani v srdci, možná jim při tom odkládání srdce od žalu puká. ALE PRO BOHA NE DO POPELNIC, NE V IGELITOVÝCH PYTLÍCH ZA CIZÍ PLOTY!!!!!!!!!!!!!!!!

Tudíž jsem se připojila tím, co jsem si v té chvíli mohla dovolit k vybudování babyboxu v Karlových Varech. Se mnou se připojila i paní Dáša Němcová www.mymimi.cz , za což ji z celého srdce děkuji. A obě jsme dospěly k názoru, že ta naše pomoc nezůstane jen jednorázovou.

Při otevírání našeho 48. babyboxu v pořadí si malá MIA od Miaculti zahrála na odložeňátko. Vůbec ji to nevyvedlo z míry i když teploměr ukazoval hodně pod nulou a jí při opakovaných akcích padaly na nosík sněhové vločky. Spinkala a spinkala. Zatím nemohu posloužit obrazovou dokumentací. Ne že by se nefotilo, dokonce televizí tam bylo povícero, ale zatím jsem obrázky nevystopovala.

Vážení a milí návštěvníci Panenkova, obracím se na Vás s prosbou:

nepochybuji o tom, že jedním z důvodů Vaší lásky k panenkám je jejich spojení s dětstvím, pro většinu z nás šťastným obdobím našeho života.

V posledních dnech jsem zaznamenala, že v naší Karlovarské nemocnici byl namontován babybox. Měla jsem z toho velkou radost, protože od studentských let si jako trauma nosím vědomí, že jsem jednou šla do školy kolem popelnice, ve které v té chvíli umíralo čerstvě narozené miminko.

V souvislosti s tímto babyboxem se mi dostal do rukou dopis odeslaný sdružením, které vede známý babydědek Ludvík Hess. Věděli jste, že toto sdružení financuje babyboxy z vlastních prostředků? Přesněji řečeno ze sponzorských darů? Přiznám se, že já o tom neměla ani tušení. Když vidím, za co všechno se v této zemi vyhazují peníze od daňových poplatníků, myslela jsem si, že se najde i částka na takto záslužnou věc. Nenajde.

Prosím tedy všechny z Vás, kdo doma s láskou hýčkáte malé plastové tvorečky, zamyslete se, zda byste mohli přispět na to, aby malí bezbranní živáčkové nemuseli končit v popelnicích. Veškeré potřebné informace najdete po prokliknutí odkazu www.babybox.cz

Na stránkách, které se Vám otevřou, najdete i formulář darovací smlouvy a veškeré související i účetní informace. Pomozte prosím dalším bezbranným malíčkům, aby také jednou s láskou mohli vzpomínat na dětství. Všem, kdo jste byli alespoň ochotni si tuto prosbu přečíst vřele děkuji.

Zuzana Krausová


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258Kontakt

EUCO spol. s r.o. import, velko- i maloobchod
IČ 18234011
DIČ CZ18234011

Hřbitovní 185/5
Karlovy Vary
PSČ 360 20


Tel./fax: +420-353 222 258

Mobil: +420-602 213 559Sonneberg a Neustadt 2007

—————

—————

—————

/album/sonneberg-a-neustadt-2007/a200753-jpg1/

—————

—————

—————

—————

——————————