Co všechno odnes čas

Pochopitelně se nebudeme zabývat uprchlým mládím......

V následných podkapitolách najdete především obrázky panenek od výtvarníků, kteří již přestali pracovat a nebo již nežijí, ukázky výrobků firem, které ukončily svou činnost nebo natolik přebouraly systém výroby, že jejich dřívější vysoce kvalitní výrobky jsou již jen vzpomínkou. V každém případě mám ale na mysli výrobky moderní doby, tj. posledních ca třiceti let.

Tam, kde si výrobce/výtvarník zasluhuje samostatnou stať a nebo prostě o celé záležitosti vím dost na to, aby samostatná stať vznikla, ponese podkapitola jméno onoho výtvarníka nebo výrobce. Viz např. kapitola Elisabeth Lindner.

Pouhou vzpomínkou jsou ale i série výrobků stále existujících, pracujících  výtvarníků a firem, kde se prostě vyčerpala limitace a Vy se po těchto skvostech můžete shánět již jen na burzách. Ale prosím nezaměňovat tradiční burzy panenek a plyšáků, které zatím existují jen v Západní Evropě s blešáky zavalenými čínskými potvůrkami, které se konají u nás.

Opět se ale musím uchýlit k prosbě o trpělivost. Materiálů mám za 23 let své činnosti stohy, ale je nutné ho zpracovat tak, aby byl čitelný, zábavný a aby se stránky pod tíhou nezasekávaly.

Takže rolujte dolů, u paní Lindner je již "první návštěva"........... Dnes jen lituji, že nebyl vždy čas nebo ta správná konstalace (světla, hezkého počasí, protože nejvěrnější barvy jsou na denním světle a mnohdy i fyzické zdatnosti - nevěřili byste, jak doslova těžká dokáže být práce s panenkami).
Pro majitele tzv. chytrých telefonů raději seznam rubrik k prokliknutí, aby nemuseli pracně hledat další menu. 
Schildkröt, Elisabeth Lindner,  Götz Puppenmanufaktur do roku 200 3, Atelier Evelyn, Gerlinde Feser, vyprodané série ostatních, Carin Lossnitzer u Schildkröt
V rubrice "vyprodané série ostatních" jsou zatím umístěny výrobky od: 

Clemens Spieltiere
Hermann Spielwaren Coburg ("Zelení Hermanni)
Teddy Hermann Hirschaid ("Červení Hermanni)
Doro Dolls
Engel Puppen