Edeltraut Hofmann

Firmu Edeltraut Hofmann jsem nakontaktovala v roce 2007 poté, co svou činnost ukončil nejvyhlášenější německý výrobce kočárků a dekoračních předmětů pro panenky a medvědy.

I zde se jedná o tradiční rodinnou firmu. Oblast v okolí města Sonneberg je vyhlášená nejen hračkářstvím a panenkářstvím, ale neméně významnou profesí je tam i košíkářství. S ním je pak spojena i výroba košatin právě pro kočárky, postýlky a jiné dekorační předměty. Tradice této firmy začala 10 let po skončení války a v současné době se jedná o jediného německého výrobce tohoto sortimentu. Obrovskou stagnaci této branže zavinila levná asijská konkurence.

Teprve v poslední době se zákazníci opět vracejí k tradiční práci a s ní spojené kvalitě. I přesto si nedávno pan Hofmann postěžoval, že objemy, které vyrábí dnes za rok, produkovali před dvaceti lety během čtrnácti dnů.

Chcete-li své ušlechtilé panenky nebo medvědy instalovat do dekorace na srovnatelné úrovni, pak Vám ji rádi obstaráme právě u firmy Edeltraut Hofmann.


NABÍDKA OD FIRMY EDELTRAUT HOFMANN

konečně se dostávám ke slibovaným zprávám z poslední německé firmy, která vyrábí dekorační kočárky a jiné košatiny pro panenky a medvědy. V nabídce má i obdobný repertoár v kategorii hraček, ale zde se již nejedná o vlastní výrobu, ale jen o vlastní design.

Firmu jsme navštívili 5. října 2010 – datum uvádím pro případy pozdějších návštěv zájemců o informace. Situace ve výrobě je totiž poměrně tristní. Zákazníci bohužel natolik upřednostňují levné čínské produkty (kvalitu nekomentuji) před německou solidností, že může klidně dojít k tomu, že brzy z trhu zmizí i tento poslední německý výrobce.

Vybírat kočárky podle fotografií je docela složité. Rozměry se totiž uvádějí většinou jen z interiérového hlediska: tj. sdělují Vám, kolik místa musíte pro kočárek či jinou košatinu rezervovat. Nedovíte se ale, jak velký je prostor uvnitř kočárku, což je vlastně ten nejdůležitější údaj. Ale ani jeho rozměry Vám příliš nepomohou, protože především vzhled objektu, jeho uspořádání Vám napoví, jak je možno do něj panenku či medvěda umístit, kolik prostoru budete potřebovat a zda vůbec Vaše panenka či medvěd správně vyniknou.
 

Proto jsme sebou vzali několik modelek, panenek různých rozměrů a typů a ty pak v dekoracích fotografovali. Někdy i proto, abyste si uvědomili, jak se ta či ona velikost do dané dekorace nehodí.

Pro optiku důležitým momentem je bouda na kočárku. Mnohé majitelky miminkových panenek mají tendenci ukládat panenku tak, jako živé dítě. Musíte se ale rozhodnout: koupili jste si umělou náhražku dítěte nebo dekorační panenku a čekáte, že pohled na ni Vás potěší? Chcete-li položit panenku – miminko do kočárku tak, aby vypadala přirozeně, pak musíte vzít v potaz její živou délku (viz modelka od Rolandy Heimer) Jinak je výsledný efekt poněkud směšný. Proto je také nutné si uvědomit, že panenkové miminko v reálné velikosti živých dětí můžete položit jen do kočárku, který velikostí odpovídá kočárkům pro děti.

 

Naše modelky jsou:

  • Tmavovlasá hračková panenka (umělé všívané vlasy) s měkkým látkovým tělem v růžovozeleném oblečku jménem Sylvia od firmy Schildkröt, velikost 52 cm
  • Hračková blondýnka Schlummerle (umělé všívané vlasy) v bílých vyšívaných šatech (labutí vzor, krajkárna Plauen) s měkkým látkovým tělem od firmy Schildkröt, velikost 32cm
  • Světlekaštanové sběratelské a dekorační mimino s čírem (pravé vlasy), klubová designérská panenka od výtvarnice Rolandy Heimer, vyrobena firmou Schildkröt, poloměkké látkové tělo, reálná délka 48cm. Reálnou délkou je míněn prostor, který po délce zabere. Kdyby ale natáhla nohy (což nikdy neudělá, jsou z vinylu) měřila by 55cm, což je její "živá délka". Ale i tyto údaje jsou pro optiku důležité. (viz odstavec o optickém dojmu)
  • Celovinylové mimino v růžovém od firmy Antonio Juan, délka 42cm
  • Celovinylové mimino s čepičkou od firmy Antonio Juan, délka 26cm
  • Tmavovlasá sběratelská a dekorační holčička (pravé vlasy) jménom Flo s poloměkkým látkovým tělem od výtvarnice Elisabeth Lindner, velikost 55cm
  • Usmívající se sběratelská a dekorační blondýnka Jenny s tuhým látkovým tělem a ohebným skeletem v bleděmodré šatové zástěrce od výtvarnice Sieglinde Frieske s kamarádem králíkem, vše vyrobeno u firmy Schildkröt. Jenny, měřící 65cm si to vyzkoušela v úložném prostoru dekorační lavice.
  • Tmavovlasá hračková holčička (všívané umělé vlásky), měkké textilní tělo, jméno Magda, velikost 55cm, výrobce Antonio Juan
  • Zapůjčili jsme si sedícího medvídka, který měl v této poloze na výšku 30cm
  • A jako poslední modelku jsme si zapůjčili porcelánovou "školačku" made ich China pro focení školní lavice. Ta jí byla poněkud velká, ale bohužel lepší modelku jsme neměli k dispozici. Panenka měřila 31cm

 

U jednotlivých fotografií pak najdete rozměrové údaje. Ty se týkají vnitřního prostoru na kterém vystavovaný předmět leží nebo sedí. U sporťáku SISSI jsou údaje dva. Jeden se týká vzdálenosti mezi opěradlem a koncem podnožky, druhý pouze horní sedačky. Do tohoto sporťáku můžete posadit i panenku 90cm velkou.

 

Poznámka z listopadu 2013: firma stále vyrábí. Je to velice dobře. V následné fotogalerii jsou doplněny i fotografie výrobků, které nemají přímou souvislost s výše uvedeným textem. Byly dovezeny do ČR po návštěvě firmy.
 


Korunové ceny panenek

 Zdravím  milé návštěvníky Panenkova i v roce 2013 a mám hned jedno zásadní upozornění: protože kurz eura neustále provádí divé reje a ekonomika EU skotačí v kotrmelcích, budu postupně převádět všechny ceny na těchto stránkách na CENY EUROVÉ. Ty jsou neměnné. Bohužel tím Vám, především tuzemským návštěvníkům trochu zkomplikuji život, ale ke korunovým cenám se dopracujete tím, že ty eurové pronásobíte aktuálním kurzem Komerční banky u které mám účet a tudíž je pro mne závazný. Ke kurzu se dostanete po prokliknutí následného odkazu. Pro zjištění ceny musíte použít sloupec "valuty-prodej".

A zde je slíbený odkaz: www.kb.cz/kurzovni-listek/cs/rl/index.x


Kočárky od Edeltraut Hofmann -uvedené ceny neplatí pro rok 2016

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

——————————


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258Kočárky,košatiny a jiné

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

——————————