DÁREK KE 15. VÝROČÍ EXISTENCE OCHRANNÉ ZNÁMKY PANENKOV®
NA VŠECHNY VÝROBKY  NĚMECKÉ MANUFAKTURY
 TEDDY HERMANN Z HIRSCHAIDU
 
SLEVU  4% OPROTI OFICIÁLNÍM FIREMNÍM CENÁM.

NEVZTAHUJE SE NA VLASTNÍ SLEVOVÉ AKCE TÉTO FIRMY. 


Historie

V první řadě pro ty z Vás, koho zarazilo město Hirschaid u názvu firmy. Máte pravdu: existuje ještě další firma se jménem Hermann v názvu a sídlem v Coburgu. 

 

Až do roku 1948 byla historie celé rodiny společná. Mezi fotografiemi, které mají obě firmy jako přílohy vyprávění o historii jsou ty do roku 1948 společné. V tomto roce přesídlil prvorozený Bernhard se svými dvěma syny a jejich rodinami firmu do města Hirschaid poblíž Bambergu. Do roku 1953 probíhala výroba současně v Sonnebergu i Hirschaidu.

 

V lednu 1953 odešel s konečnou platností z rodinné usedlosti v Sonnebergu a zůstal natrvalo v Hirschaidu. Dnešní firma tam usídlená je naše Teddy-Hermann GmbH.

 

Další syn Max naopak v roce 1953 se svou rodinou přesídlil do Coburgu. Tam vznikla firma Hermann -Spielwaren GmbH.

 

Když jsem prvně v Hirschaidu slyšela z úst vnuček pana Bernharda vyprávět tuto historii, měla jsem tendenci si na ně "sáhnout". Sáhnout si na živoucí pokračování krásné historie, dámy, které mi ve vši skromnosti vyprávěly o tom, jak je nesnadné v denšní době, zavalené levnými čínskými plagiáty udržet starou rodinnou tradici.

 

A coby Karlovaračce, zažívající každoročně Filmový festival, mi vyvstaly před očima tzv. VIP osobnosti, za kterými stojí jen pár pochybných aférek a nějaký ten článek v bulváru, jejich naduté chování... Jak obrovský je to rozdíl. Tyto tři dámy, bojující o rodinnou tradici jsou hodny skutečného obdivu.

V roce 2018 je nutno podotknout, že dvě z nich to už vzdaly. Ale firma je tu pořád.