INFORMACE K FESTIVALU V NEUSTADTU A SONNEBERGU UŽ U NÁS NEHLEDEJTE
Tak, jako jsme se v roce 2007 dobrovolně rozhodli pomáhat všem, kdo mají chuť se jakýmkoliv způsobem zúčastnit tohoto festivalu, tak jsme se teď  (v roce 2020) stejně dobrovolně rozhodli veškerou spolupráci s pořadatelem ukončit.
 Impulsem byl fakt, že nám spolupořadatel festivalu (tehdy Vereinigte Teddy- und Puppenfreunde Weidhaus)  poslal upomínku k doplacení 50,- €, tj. klubového poplatku za poslední 2 roky.
V době našeho napojení na festival existovaly v oblasti Neustadt a Sonneber 2 subjekty, které provozovaly 2 téměř identické festivaly ve stejné době. Jedna akce byla striktně zaměřena na výdělek, druhá byla spíše otázkou fandovství a byla odkázána na spozory a klubové příspěvky.
Připojili jsme se k fandům. Deset let platili příspěvek a deset let pomáhali BEZPLATNĚ všem, kdo o festival projevil zájem. Zajišťovali jsme ubytování pro skupiny našich zájemců, organizovali prohlídky firem, do češtiny překládali veškeré formuláře potřebné pro ty, kdo se chtěli zúčastnit soutěží nebo chtěli vystavovat.... Opakuji: vše bezplatně a nevýdělečně. Stálo to obrovské množství času (který pro každého, nejen pro podnikatele znamená peníze) i peníze reálné. Kdykoliv byla vyhlášena tombola na podporu Muzea v Sonnebergu, přispívali jsme dárky. Často ve spolupráci s účastníky soutěží a s prodejci.
 Do roku 2007, kdy jsme se o vás všechny začali starat, na tento festival z ČR nejezdil v podstatě NIKDO. Dnes, díky naší popularizaci a pomoci, se festivalu zúčastňují stovky návštěvníků nejen z ČR, ale i ze Slovenska.
V roce 2017 se situace změnila. Vedení měst Neudstad a Sonneberg došlo postupně k názoru, že v podstatě konkurenční boj dvou pořadatelských subjektů příliš nepřispívá k dobé image tohoto historického, celoevropsky významného hračkářského centra. Tudíž bylo rozhodnuto o sloučení obou festivalů a pořádání této akce se začalo dít pod záštitou zemského rady.
Byl to mezník, ke kterému naše finanční podpora fandovského pořadatelského klubu přestala mít smysl. Zemský rada ale tento klub přizval k další spolupráci a proto jsme i my pokračovali v naší podpůrné práci v ČR. A pro úplnost: nebyla to naše "partizánština" - vedení klubu nám nadále zasílalo dokumenty s žádostí o jejich přeložení do češtiny, dále na nás odkazovalo zájemce, kteří nebyli vybaveni jazykovými znalostmi, abychom se o ně postarali.
Všechnu tuto činnost jsme dál prováděli naprosto bezplatně a nevýdělečně.

  Takže nám za to klub poděkoval výzvou k doplacení poplatku.

Žádáme tímto o pochopení všechny, kdo mají problém se vyznat ve stránkách klubu, všem, kdo potřebují přeložit jakékoliv texty nebo vyhledávat konkrétní informace, či potřebují položit klubu jakožsto spolupořadateli, jakékoliv otázky. Všichni víte, že jakékoliv napojení na kteroukoliv databázi v internetu zanechává stopy.
 Jestliže ale my za tyto "stopy" máme platit, abychom vám mohli bezplatně pomoci, pak je řesení naprosto zřejmé. Musíte si pomoct sami.

Toto se netýká pravidelných návštěv při dnech otevřených dveří u firem Schildkröt, Hermann Coburg nebo Zwergnase. Tyto firmy nemají se spolupořadatelem festivalu nic společného.
Je mi líto, že odstraněním podrobnějších informací z našeho webu zmizí i zpráva o obrovském úspěchu první soutěžící z naší země, paní Miroslavy Nováková. Ta tehdy "přišla, viděla a zvítězila". Na celé čáře.


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258Sonneberg a Neustadt 2008

——————————