DÁREK K 12. VÝROČÍ EXISTENCE OCHRANNÉ ZNÁMKY PANENKOV®
NA VŠECHNY VÝROBKY  NĚMECKÉ MANUFAKTURY SCHILDKRÖT Z KATALOGŮ 2019 A 2020 SLEVU 4% OPROTI OFICIÁLNÍM FIREMNÍM CENÁM.
Netýká se zboží, u kterého vyhlašuje slevy přímo výrobce.


KATALOG NĚMECKÉ MANUFAKTURY
 SCHILDKRÖT 2019

* V letošním roce SE POMĚRNĚ VÝRAZNĚ MĚNÍ CENY HRAČKOVÝCH PANENEK,  sběratelské panenky se v porovnání s rokem 2018 cenově příliš nemění. 
* Mezi HRAČKOVÝMI PANENKAMI najdete i vyložené novinky. Z produkce mizí celovinylové koupací a čurací panenky Brüderchen a Schwesterchen: krom nich jsou všechny základní formy zachovány, oblečení je romantické i moderní.
* NOVINKOU MEZI HRAČKAMI jsou textilní panenky s vinylovou hlavičkou - forma "Mein erstes Baby". Panenky jsou 30 cm velké a dostaly název "SCHMUSERLE". U nás jsme jim dali jména: PEPI, HEDVIČKA, ELINKA a BĚLINKA
* DALŠÍ NOVINKA jsou tolik oblíbené celovinylové štíhlé "cool" panenky o velikosti 46 cm, česací, mrkací. Forma se jmenuje " YELLA ". Jednotlivé holčičky se u nás jmenují KATEŘINA, OLI A CHLOE. 
* Mezi VÝTVARNICKÝMI SBĚRATELSKÝMI PANENKAMI 
MÁME HNED NĚKOLIK NOVINEK.

* Panenky od  KAROLY WEGERICH "GUSTAV" Wegerich JE MINULOSTÍ. Bohužel již totální.
* "PINA" od Wegerich  v loňské variantě tmavovlásky v džínově modrém kabátku a světlých šatečkách, která se stala naprostým srdcerváčem, u nás se jménem JANULKA  zůstává. Letos je novou variantou culíkatá blondýnka v zelenorůžovém vybarvení. U nás dostala jméno ROSALIE.
* Obě "ELFINE"  z loňského katalogu zůstávají, tj. VERDA I ROSIE
* ÚPLNOU NOVINKOU JE FORMA "COLETTE".  Colette je ve dvou provedeních: laděná do modra s krátkými vlásky, které jsme dali jméno JOŽI, druhá naprosto jednoznačně dívčí varianta v růžovém, která u nás dostala jméno PEPINA. 
Všechny zajisté příjemně překvapí, že obě panenky jsou o 10,- € levnější, než jejich služebně starší příbuzné. Ale také o 2 cm kratší.
.
*  NATALI BLICK sice nepřekvapila novou formou, stále máme k dispozici "jen" "MELISSU". Od loňska zůstala culíkatá béžovorůžová VERUNKA. Ale její letošní varianta vás určitě nadchne. Se svými černými vlásky a téměř černýma očima by mohla být návštěvou ze slunné Sicilie. Sběratelským veteránům okamžitě připomene nádherná stvoření, která vyráběla Carin Lossnitzer. Přitom je to stará dobrá Melissa. U nás jsme jí dali jméno VANNA.
* Ve stáji  ROLANDY HEIMER  není žádná změna. Takže zůstává forma "NINA" a z ní holčičky STÁZKA a ARINA, a dále forma "ANIKA" a z ní holčička KLÁRKA.  
* Stejná situace je i ve stáji  BRIGITTE PÄTSCH .  Beze změny zůstává forma "PHILLIP", u nás JOHANNES, forma "ANNA MARIA", u nás STÁZINKA, forma "LILI", u nás MAGDALENKA a forma "JOHANNA", u nás SÁRA. Trochu jsem doufala, že fotku Johanny Sáry vymění, protože v loňském katalogu vypadá, jako by jí kvůli zánětu středního ucha omotali kolem hlavy tepláky. Ale realita je jiná. Sára je nádherná holčina a vřele doporučuji prohlédnout si naše fotky. Pro jistotu při nejbližší příležitosti dodáme ještě fotky bez kapucky na hlavě.
* Panenky od SIEGLINDE FRIESKE:  Formy zůstávají, není žádná nová. Forma "MONI" je letos zastoupena jen jednou panenkou. Jedná se o v loňském roce tolik žádanou variantu CARA, že se nám ani jednou nepodařilo se s ní setkat ve vzorkovně. Každá vyrobená okamžitě zmizela. Je jako paní Columbová - všichni o ní slyšeli, ale nikdo ji ještě neviděl. Ale letos (2019) jsme už byli úspěšní. Forma "JENNY" je zastoupena šťastnou FELICIÍ, forma "SOPHIE" starostlivou BOŽENKOU, forma "LISA" zvědavou BARUŠKOU. Pouze forma "ALINA"  je převlečená: vsadila na romantiku, je celá v růžovém, má měkký klobouček s ohrnutou krempou, šatečky pod kolena bez kamaší, kožené šněrovací botičky. Dostala jméno NELLA.
* Od SYBILLE SAUER  zůstává nadále jen forma "ELENA", která má dvě nové varianty. Od loňska zůstává varianta FLOWER. Jednou z nových variant je až nepřekonatelně romantická .... nešlo to jinak, dostala jméno ROMANTICA. Má podzimní podtext. Jejím protipólem je moderní varianta v kamaších, úpletových šatečkách, s metalickou bundičkou, čelenkou, metalickými sponkami a koženými šněrovacími botičkami. Dali jsme jí jméno LYDIE.   
MÜLLER WICHTEL od ROSEMARIE ANNY MÜLLER. mají staré i nové formy. Začneme starými: forma "ROSI/TOM" a nově "AKIO" Z loňského roku zůstává provedení AGÁTKA, nová je copatá tmavovláska v béžovo-modrých šatečkách, s bleděmodrými botičkami. Dali jsme jí jméno LEILA. Až k nepoznání je nová klučičí varianta. Je dekorována jako bratříček holčičky Kimiko, má logicky černé vlasy s krátkým sestřihem, pruhované dvojvrstvé triko, modré jeansy s barevnými lemy, bleděmodré kotníčkové šněrovací botičky. V rukou model letadélka. Je totálně k nepoznání. U nád dostal jméno YOGI. Další stálicí je forma "LILI". Letos jen v jednom starém provedení jako JOHANKA. Další trvalkou je forma "FRIEDA/OSKAR". Z loňska zůstává BIANCA, a klučičí varianta TONÍČEK. Jako novinka je copatá blonďatá holčička, vybarvená mrkvičkovo-béžově. Béžové šatečky se světlou zástěrkou s motivy mrkviček, v ruce košík plný mrkviček a na nohou mrkvičkově oranžové botičky. Vysloužila si jméno HEIDI. Dlouhodobě známá je i forma "STEPHAN/MONA". Z loňska zůstává TÁŇA, nová klučičí varianta je vlastně partner mrkvičkové Heidi. Blonďatý, v několika odstínech béžové s trochou oranžové, přírodními motivky, v ruce dtží konvičku na zalévání. Na nohou má šněrovací hnědé botičky. U nás se jmenuje VÁCLAV.
Formy z loňska: "LEA/FELIX". Známá je dívčí varianta KORDULKA, klučičí TOMÁŠ, nově přibyla do party culíkatá rezavá holčička laděná bílo-růžovo-modře. Správný rošťák do nepohody. U nás se jmenuje SÁVA. Další loňská forma "SAM/PIA" zůstává beze změny. U nás nejvíc bodovala dívčí varianta JANIČKA, klučičí je HONZÍK. Loňská forma "KIMIKO" zůstává jako romantická AIKO, ale nově má ještě sestřičku sportovně laděnou s tyrkysovo-bílou sukénkou, na ní tyrkysová mikina s labutím vzorem, bílé krátké kamašky, červené kožené sandálky, černé vlásky svázané do jednostranného cůpku, v rukou švihadlo. U nás se jménem CHINATSU.
A tím se dostáváme k totální novince, forma "FIONA/BARRY". Holčička by svým provedením mohla být mladší sestřičkou Eleny Flower od paní Sauer. Má krásné blonďaté silné copy, v nich květinový věneček, růžovobílé romantické šatečky, bílé kožené sandálky. Po našem se jmenuje BARUNKA. Její klučičí dvojče má šedobéžové dlouhé kalhoty s výraznými kšandami, bílou košilku s vyhrnutými rukávy, na rezavých vláskách kostkovanou kšiltovku. Střihově je to vlastně jinak vybarvený oblek loňského limitovaného Stephana. Dali jsme mu jméno LEOŠEK.
* U GUDRUN LEGLER zůstává forma ISI.  Z loňska zůstává MÁRIA. Letos se můžete těšit na novou variantu, která potvrzuje heslo: "šaty dělají člověka". Rezavé dlouhé vlásky s jednostranným copem, hnědobéžová skotská sukénka na kšandách, krémová blůzka s dvojitým límcem, okrová úpletová bundička s plyšovými rukávy a kapuckou, šedobéžové dlouhé kamaše, krátké štulpničky v barvě bundičky, hnědé kotníčkové šněrovací botky. Dali jsme jí jméno EVITA. Z loňska zůstává forma "AARON/MARA" ve svých původních provedeních, tedy MATÝSEK a MAGDALÉNKA.
A totální novinka: forma "ROSALIE/GARY". Pro Leglerovic mimina typický "ostražitý kukuč" (nemyslete si, že mi tu hračku seberete), oproti loňským novinkám jsou o 10 cm menší. Chlapeček je blonďatý, laděný do šedobíla a u nás dostal jméno ACHIM, holčička -jak jinak- je růžovobílá, rezavá a nese si jméno LENA. Oba mají nepřehlédnutelnou plyšovou hračku.
POZOR: VŠECHNY PANENKY OD PANÍ GUDRUN LEGLER MAJÍ NA HLAVĚ ZNAČENÍ POUZE SE JMÉNEM PANÍ LEGLER, NIKOLIV ŽELVIČKU OD SCHILDKRÖT.

*KLASICKÉ PANENKY (reedice historických panenek)  mají dále řadu se skleněnýma očima , řadu panenek s čočkovýma očima v poválečné snědé barvě pleti, řadu v provedení MIBLU - tzn. Milch und Blut, což znamená krev a mléko pro výjimečné formy, a miminka. Panenky s parukami z lidských vlasů a kloubová Liselotte a Bebi Bub jsou již minulostí. Pár jednotlivých kousků najdete ještě v "Poslední šanci"
* PANENKY SE SKLENĚNÝMA OČIMA v provedení MIBLU jsou již jen ve velikosti 41 cm - ERIKA,  INGE, HANS, URSEL 1941 a CHRISTEL. Varianta BÄRBEL JE JIŽ MINULOSTÍ právě tak jako STRAMPELCHEN 31 cm. A opět: pár posledních kousků najdete v "Poslední šanci"
* PANENKY S ČOČKOVÝMA OČIMA STOJÍCÍ měří 34 cm (BÄRBEL, INGE, CHRISTEL, HANS), dále 41 cm (BÄRBEL, HANS, URSEL 1941, ERIKA- INGE již v této velikosti není v nabídce), další podle velikosti je 46 cm (CHRISTEL, ERIKA, URSEL 1954, HANS A INGE), největší stojící jsou již od loňska 49 cm velké (INGE, HANS, ERIKA, BÄRBEL).
* PANENKY STOJÍCÍ S KRESLENÝMA OČIMA měří 18 cm (HANS, URSEL 1954, INGE, BÄRBEL) a 25 cm (INGE, HANS,CHRISTEL,URSEL 1954, BÄRBEL)
* PANENKY SEDÍCÍ S KRESLENÝMA OČIMA  25 cm jsou již minulostí.
* PANENKY SEDÍCÍ S ČOČKOVÝMA OČIMA měří 31 cm, modrooké i hnědooké, 35 cm a 45 cm hnědooké i modrooké - vždy jen STRAMPELCHEN
* PLYŠOVÁ ŘADA  MINULOSTÍ JSOU MEDVĚDI Z LICENCE "EDUCA". Několik kousků najdete ještě v "Poslední šanci". Z této značky jsou ale nadále v nabídce luxusní zajíci za zaječí rodinky: TATÍNEK A MAMINKA ZAJÍCOVI (41 cm) A HOLČIČKA A KLUK ZAJÍCOVI (30 cm). MINULOSTÍ JE I LIMITOVANÝ MEDVĚD ADALBERT. Zůstává kloubový ROBBIE v několika velikostech, RAUENSTEINSKÝ TRADIČNÍ v několika velikostech, DURYŃSKÝ MOHÉROVÝ již jen ve dvou velikostech a konečně limitovaný HERR LUSTIG - PAN VESELÝ.

 


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ TÝKAJÍCÍ SE VÝROBKŮ SE ZNAČKOU SCHILDKRÖT
Na tuzemském trhu se začínají objevovat výrobky s touto značkou, jejichž místem výroby je Asie. Návod, jak se správně zorientovat najdete zde.
Ročníkem 2018 vyřešil nový majitel firmy situaci tak, že
  ORIGINÁLNÍ NĚMECKÉ VÝROBKY MAJÍ MODRÉ LOGO
výrobky, které nový majitel
  ZADÁVAL K VÝROBĚ V ASII MAJÍ RŮŽOVÉ LOGO

A S VELKÝM POTĚŠENÍM MŮŽEME SDĚLIT K TÉTO KAPITOLE DALŠÍ ZPRÁVU: VÝROBA V ASII BYLA V PRŮBĚHU ROKU 2018 ZASTAVENA.

 Jen si dávejte pozor při nákupu u neautorizovaných prodejců: dá se předpokládat, že zbytky po asijské výrobě budou nasměrovány právě do postsocialistických států.


Korunové ceny panenek

 Protože kurz eura neustále provádí divé reje a ekonomika EU skotačí v kotrmelcích, budu postupně převádět všechny ceny na těchto stránkách na CENY EUROVÉ. Ty jsou neměnné. Bohužel tím Vám, především tuzemským návštěvníkům trochu zkomplikuji život, ale ke korunovým cenám se dopracujete tím, že ty eurové pronásobíte aktuálním kurzem Komerční banky u které mám účet a tudíž je pro mne závazný. Ke kurzu se dostanete po prokliknutí následného odkazu. Pro zjištění ceny musíte použít sloupec "valuty-prodej". A zde je slíbený odkaz: www.kb.cz/kurzovni-listek/cs/rl/index.x


Schildkröt-Puppen und Spielwaren GmbH, Rauenstein,Thüringen 

V současné době je vlajkovou lodí tradiční německé produkce. Je to nejstarší souvisle vyrábějící firma na světě – panenky a později i plyšáky vyrábí již od roku 1896. Všechny výrobky se skutečně vyrábí v Německu.

Její produkce zahrnuje všechny technické varianty zpracování. Detaily najdete v odstavci Schildkröt-součastnost, ale i Schildkröt-historie

HRAČKOVÉ PANENKY jsou většinou z měkčeného vinylu, rounem event. granulátem vycpávané textilie, pokud mají vlasy, pak umělé, všívané po celé hlavě, oči částečně mrkací, ručně kreslené i nemrkací skleněné. Jako formy jsou použity jak staré tradiční poválečné formy, tak moderní autorské formy (Elisabeth Lindner, Brigitte Pätsch, atelier Wölfert. Dříve i Carin Lossnitzer.) Při výrobě hračkových panenek se striktně dodržují předpisy evropské normy E71.

VÝTVARNICKÉ PANENKY PRO SBĚRATELE - dekorační interiérové doplňky jsou vyráběny z originálů špičkových výtvarníků. V současnosti jimi jsou Rolanda HEIMER, Sieglinde FRIESKE, Brigitte PÄTSCH, Sibylle SAUER, Rosemarie Anna MÜLLER, Karola WEGERICH, Gudrun LEGLER, Natali BLICK.. V uplynulých letech to byla i Susi EIMER, Ramona HOFMAN, Evelyn PFAFFENDORF, Carin LOSSNITZER. Při jejich výrobě jsou použity špičkové textilie, krajky známé krajkárny Plauen, světově nejkvalitnější oči z foukaného skla z města Lauscha, pohyblivost těl je zajištěna různou technologií zpracování, panenky mají pravé lidské vlasy.

RETRO-PANENKY, reedice starých klasických panenek určená především sběratelům, vychází ze starých tradičních forem, které používala již původní firma "Rheinische Hartgummi-Waaren-Fabrik", založená v roce 1873. Nejstarší použitá forma je právě z roku 1896.

PLYŠOVÁ PRODUKCE  zahrnuje jednak měkké hračkové kusy, dále reedici tradičních medvídků z oblasti Thüringen, reedici historických plyšových zvířátek, vyráběných na základě licence firmy EDUCA  (Eduard Crämer, založeno 1896) a moderní sběratelské medvědy např. od výtvarnic Gisely a Cidy Kaczmarczyk. Od roku 2015 je plyšová kolekce výrazně omezena.

VEŠKERÉ OBLEČENÍ které mají panenky na sobě, je možno zakoupit i samostatně tak jako různé další doplňky, nábytek, brýle, obuv, módní doplňky.

 Přiblížíme si postupně všechny současné produkty tak, abyste se při výběru Vaší panenky mohli zamyslet nad tím, co od panenky očekáváte a podle toho si vybrat tu nejsprávnější. A je lhostejné, zda si s ní bude hrát Vaše dítě, Vy a nebo společně.

Měla jsem obrovské štěstí, že mi současní majitelé této firmy dovolili je zastupovat v České republice, že jsem v roce 2004 prošla "tvrdým zkušebním pohovorem". Tím jsem získala jednak přístup k ojedinělému zboží, ale i důvěru a později přátelství nejen vedení firmy, ale i všech spolupracovníků. Proto smím "koukat výrobě pod sukně" a ráda se s Vámi o hezké chvilky v Rauensteinu podělím.


Dodávky od firmy Schildkröt

Protože kvalitní německé panenky získávají stále více na oblibě, začíná se prodlužovat termín dodávek i u firmy Schildkröt. Při svých objednávkách tedy počítejte raději s měsíčním předstihem. To pro případ, že se se svou objednávkou trefíte na den poté, kdy jsme vyzvedli ve výrobě poslední zboží. Pochopitelně jsme schopni zajistit dodání rychleji (ca 10-14 dnů až na místo), ale pak je třeba počítat s přirážkou za extra zásilku zboží z výrobní firmy do ČR. 

A pro úplnost: na snímku je ředitel firmy pan Stephan Biemann s náručí panenek od Rosemarie Anny Müller. Za ním na stěně je vidět částečně plaketu se současným znakem "Schildkrötích" panenek.


Panenky na festivalu

Jako první situaci zhodnotila Johanna od paní Brigite Pätsch.

Hned po ní si ten výhled vyzkoušeli medvídci pro sběratele:
  Robbie a Herr Lustig (Pan Veselý)

Měli co dělat, aby nespadli do bazénu. S Robbiem pak festivalový cvrkot okoukla i Sybille, tedy plným jménem Baby Sybille od paní Sybille Sauer.

Mezi tím jsme zjistili, že "v nížinách" dochází k přesunu nějakých festivalových potentátů. To bude zase mejdan!

Tudíž se Alina od paní Sieglinde Frieske rozhodla, že chce za každou cenu na kolonádu. Kateřina měla co dělat, aby ji uhlídala a rozpálená slečna to nevzala zkratkou rovnou dolů do bazénu.

Alina tedy přímo na kolonádě u pramene čekala zda se nezjeví nějaký ten slavný herec......

.... ale pak ji to asi přestalo bavit a ráda se přidala k odpočinkové pětiminutovce.

A za pár dnů se s Johannou proběhl i Johann - tedy Honzík. Zašli to prověřit k Hadímu prameni....

a provětrali celou Sadovou kolonádu.

Tak máme zase na rok pokoj.


Konečně mohu hrdě oznámit,
(r. 2011)
že Panenkov, jako jeden z prvních, směl přivítat návštěvu od paní
Rosemarie Anny Müller. Nutno podotknout, že návštěvu, která to "vzala" přes firmu Schildkröt. Ale k faktickým věcem se vrátíme později.

Napřed se na nás usmál malý HÄNSEL (forma Stephan/Mona) (Honzík po našem).....

....pak přivedl za ohlávku našeho oslíka, který je stálým občanem Panenkova...

.....a zbožně hleděl vzhůru, neboť na oslíkovi....

... seděla dáma jeho srdce, malá GRETEL (forma OSKAR/FRIEDA).

I její pohled zářil....

...., ale co to, co to? Ona už tu na něj jedna čeká! Nebo to jsou mžitky před očima?

Jo a ty si myslíš, Honzíku, že jí tady budeš vozit na oslíku a já co?! Já se mám jen dívat?!

Tak si to milý Honzíku pěkně vyměňte, na oslíka si sedneš ty.....

...a pěkně nám dojedeš pro další kamarády. Ať tu nejsme sami. A tak Honzík popadl opratě....

.... a hezky se vydal na cestu. A jestli nezabloudí, tak Vám po 1. září 2011 ukáže obrázky dalších kamarádů, které ve firmě Schildkröt nafotíme.

Toto je první z páru věhlasných MÜLLER - WICHTEL a vznikl nově započatou spoluprací mezi známou výtvarnicí Rosemarie Annou Müller a věhlasnou firmou Schildkröt, která je pro všechny zákazníky zárukou stoprocentní německé práce. Jsem opravdu hrdá na to, že se mi dostalo cti smět Vám je ukázat ještě dříve, než bude spuštěn jejich oficiální prodej. A nejen ukázat, dokonce mám  i ten jejich prodej povolen! Ostatně z jednoho párečku budou Pražáci a ta trochu žárlivá druhá slečna se stěhuje do Chebu.


Ve firmě Schildkröt

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

——————————


Jeden z neobvyklých úlovků...

Při své poslední návštěvě firmy Schildkröt jsem zase jednou provedla soukromý průzkum vzorkovny a našla v něm dvě panenky z formy Michel od dnes již nežijící výtvarnice Evelyn Leman.

Forma sama byla novinkou katalogu 2004/5, panenky jsou zvlášť upraveny na základě konkrétní objednávky (většinou pro určité obchody nebo firmy, které je dávají jako dárky obchodním partnerům) na sourozenecký pár Michel a Michala. Michala má trošku delší vlásky, obě panenky mají paruku z pravých vlasů, nádherné oči z foukaného skla z města Lauscha. Tělíčko je rounem a zátěžovým granulátem plněný textil, panenky nemají klouby.

V době svého vzniku se každá takováto panenka prodávala za 7.800,- Kč

Pro panenky od paní Evelyn Leman bylo typické, že měly robustnější hlavičku, tělíčko a poněkud drobnější nožičky.

Paní Evelyn Leman se v roce 2006 rozhodla k samostatné kariéře. Bohužel ji neustála a to dokonce tak, že rodinné problémy, které tím vyprovokovala, ji přivedly až k dobrovolnému odchodu ze života. Její panenky tudíž nemáte šanci získat jinak, než z druhé ruky. Takto, přímo z továrny, jsou jen v tomto jediném případě.

 

Sourozenci Lemanovi se s Vámi tímto loučí. Za pár dnů se nastěhují do pražských Štěrbohol. A jsem tomu velice ráda, protože sběratelka, která se do nich zamilovala, si tuto super výhodnou koupi opravdu zaslouží.

Takhle jim to spolu sluší.....

Kočárek LAURA pro dvojčata, v němž jsou panenky dekorovány pochází od firmy Edeltraut Hofmann. Pohodlněji by tam bylo panenkám ca o 10 cm kratším, ale jako dekorační podklad postačí i těmto dvěma baculkám.


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258CO UŽ SI U SCHILDKRÖT NEKOUPÍTE

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/sestikloubovy-medved-schildkrot-klemenz-sberatelsky-moherovy-s-brucakem-nemecky-panenkov-R-25-jpg3/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/alina-448-sieglinde-frieske-designerska-vytvarnicka-sberatelska-panenka-sklenene-oci-lauscha-prave-lidske-vlasy-pohybovy-skelet-schildkrot-schildkroet-5-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/srpen-13-u-sch-9-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/toxi-schildkrot-panenkov-panenka-cernoska-afro-hrackova-s-latkovym-telem-s-kreslenyma-ocima-cesaci-vlasy-panenka-s-latkovym-telem-panenka-zelvicka-5-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/michel-a-michala17-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-32cm-1-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen-495-2-1-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen-telo1-jpg2/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/sylvia-2008-3-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/a1003119-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer-1-jpg1/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/sylvia-753-3-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-070-3-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-127-1-jpg/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-32cm-945-rozarka-retro-panenka-mekke-latkove-telo-modelovane-vlasy-mrkaci-schildkroet-schildkrot-panenka-na-hrani-4-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-petruska-schildkrot-znackova-hracka-mekke-latkove-telo-cesaci-panenka-3-jpg/

—————

—————

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-953-kajina-schildkroet-mrkaci-oci-cesaci-vlasy-vsivane-po-cele-hlave-panenka-retro-na-hrani-s-mekkym-latkovym-telem-zelvicka-nemecka-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen-20115-jpg/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen15-2-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/karina-2008-1-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/detaily-schildkrot20-jpg2/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/dorothea662-1-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer1-2-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schmollschlummerle3-1-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-blond2-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer-5-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer-19-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-32cm-952-alenka-2-jpg2/

——————————


Obrázky, které jsme nafotili ve vzorkovně u Schildkröt