DÁREK K 12. VÝROČÍ EXISTENCE OCHRANNÉ ZNÁMKY PANENKOV®
NA VŠECHNY VÝROBKY  NĚMECKÉ MANUFAKTURY SCHILDKRÖT Z KATALOGŮ 2019 A 2020 SLEVU 4% OPROTI OFICIÁLNÍM FIREMNÍM CENÁM.
Netýká se zboží, u kterého vyhlašuje slevy přímo výrobce.


KATALOG NĚMECKÉ MANUFAKTURY
 SCHILDKRÖT 2020

* V roce 2020 dochází sice k některým cenovým změnám, ale oproti loňsku nejsou tak velké.

 I když zásada "Čekat se nevyplácí" se opět potvrzuje.

* Mezi HRAČKOVÝMI PANENKAMI  nenajdete žádné nové formy, ale loňské novinky mají další nové varianty. Všechny základní formy jsou zachovány, oblečení je romantické i moderní.

* LOŇSKÁ NOVINKA  "SCHMUSERLE" má letos o dvě varianty víc. U nás jsme jim dali jména: PEPI, HEDVIČKA, ELINKA a BĚLINKA mají nového bratříčka JÁCHYMA a sestřičku FRAN.

* Totéž platí i pro novou formu "YELLA". Jednotlivé holčičky se u nás jmenují KATEŘINA, OLI A CHLOE. Ty mají dvě další sestřičky MONIQUE a ANDREE. Důležitou informací k těmto panenkám je fakt, že se jedná O AUTORSKÉ HRAČKY. AUTOREM JEJICH HLAVIČEK JE SIEGLINDE FRIESKE.

* Stále větší oblibu získávají hračková mimina z formy "BABY AMY". Z loňska zůstává varianta ANDREA, TAMARKA a LUBO. Nově je tu chlapeček ANDREW a holčička DASHA.

* Mezi VÝTVARNICKÝMI SBĚRATELSKÝMI PANENKAMI 
MÁME  NĚKOLIK NOVINEK.

*   KAROLA WEGERICH
* Stále oblíbená "PINA" zůstává ve variantě ROSALIE,  získala novou sestřičku BECKY.

* Z formy  "ELFINE"  je letos pouze jediná, ale velmi výrazná ABBIE.

* Loňské varianty formy "COLETTE" zůstávají. 

*  NATALI BLICK: 

* zůstává forma "MELISSA" v loňské podobě jako VANNA, novou máme blondýnku GISELU.

* ROLANDU HEIMER v katalogu 2020 JIŽ NENAJDETE

 BRIGITTE PÄTSCH: .  

* Opouští nás forma "PHILLIP" a forma "LILI"

* forma "ANNA MARIA" se postavila a stává se z ní KRISTÝNKA

* forma "JOHANNA" se naopak posadila a je z ní ZAIRA.
*  SIEGLINDE FRIESKE: 

* Letos stojí za pozornost nové provedení tentokrát velmi něžné trojice forem "JENNY", "SOPHIE" a "LISA". Jedná se o IRENE, ERIKU a STEFANII.

* "MONI" CARA a "ALINA" NELLA zůstávají 

*  SYBILLE SAUER:  

* zůstává nadále forma "ELENA" ve variantách ROMANTICA, LYDIE a FLOWER.

* Úplnou novinkou je forma "CAROLINA". Blonďatá romantická varianta dostala jméno NOEMI, tmavovláska s oslíkem v náručí dostala sicilské jméno ILARIA

 ROSEMARIE ANNA MÜLLER A JEJÍ "MÜLLER-WICHTEL".

* Úplnou novinkou je forma "LOTTA" ve dvojím provedení. V bavorském stylu je blonďatá BAVARIANA, civilní tmavovláska jménem HOLIDAY se určitě chystá na odpolední oslavu.

* Ve stejné podobě, jako v roce 2019 zůstávají "FRIEDA" HEIDI, "STEPHAN" VÁCLAV, "ROSI" LEILA, "BARRY" LEOŠEK "FIONA" BARUNKA, "KIMIKO" CHINATSU, "AKIO" YOGI a "LEA" SÁVA.

* V novém je z formy "SAM" klouček stylizovaný do partnera pro Lottu Bavarianu, malý BAVARIAN.

* Do nového se převlékla AKEMI z formy "KIMIKO". Vsadila opět na romantiku.

* Novou variantu má i forma "OSKAR" - tentokrát jako RICCARDO s modelem horkovzdušného balonu v ruce.

* I nová varianta formy "LILLI" vsadila na městský styl. V kalhotovém kostýmu s kloboučkem a taškou přes rameno se představuje GRIET.

* Nová paličatá forma "PIA" si tak jako Riccardo vzala na hraní horkovzdušný balon s mrňavým medvídkem v koši. Slečna se jmenuje MARNELL.

* Nově vybavená forma "FIONA" je důkazem vícekrát opakovaného tvrzení, že šaty dělají panenku. Tato se jmenuje ELISE.

* Další převlečenou formou je "FELIX". Nově má jméno HEIN a vyladil se do modré. 

* A posledním, kdo se převlékl do nového je z formy "MONA" do červena vyladěná RANIA.

*  GUDRUN LEGLER:

* Úplnou novinkou je forma "GRETA/LOUIS". Holčička dostala jméno LUCY, chlapeček je CLAUDE.

* Beze změny zůstává forma "ROSALIE/GARY" v provedení LENA a ACHIM.

* U formy "MARA/AARON" zůstavá v původním jen chlapeček MATÝSEK, holčička si pořídila krom nového oblečení i tmavě kaštanové vlásky upravené do krásného účesu a k tomu jméno BEATRICE.

* Forma "ISI" si ponechala loňskou velmi úspěšnou variantu EVITA a k ní nově letně vyladěnou HELEEN.

POZOR: VŠECHNY PANENKY OD PANÍ GUDRUN LEGLER MAJÍ NA HLAVĚ ZNAČENÍ POUZE SE JMÉNEM PANÍ LEGLER, NIKOLIV ŽELVIČKU OD SCHILDKRÖT.

*KLASICKÉ PANENKY (reedice historických panenek)  mají dále řadu se skleněnýma očima , řadu panenek s čočkovýma očima v poválečné snědé barvě pleti, řadu v provedení MIBLU - tzn. Milch und Blut, což znamená krev a mléko pro výjimečné formy, a miminka. Panenky s parukami z lidských vlasů a kloubová Liselotte a Bebi Bub jsou již minulostí.
* PANENKY SE SKLENĚNÝMA OČIMA v provedení MIBLU jsou již jen ve velikosti 41 cm - formy "ERIKA",  "INGE", "HANS", "URSEL 1941" a "CHRISTEL". POZOR: URSEL 1941 již jen tmavovlasá a hnědooká jako FRIEDA, HANS naopak jako modrooký blonďák se jménem HINNERK. INGE zůstává jako PEPINA, CHRISTEL jako BOHUNKA, ERIKA již jen jako VENDULKA, tj. tmavovlasá. Blonďatá MIA je již minulostí. 

 PANENKY S ČOČKOVÝMA a KRESLENÝMA OČIMA STOJÍCÍ : 

* Velikost 18 cm s kreslenýma očima "BÄRBEL" KATIE, "INGE" MAŘENKA, "URSEL 1954" PRIMROSE a LUDMILA, "HANS" PEPPI

* Velikost 25 cm s kreslenýma očima "CHRISTEL" EVCHEN, "URSEL 1954" KENNA.  INGE, BÄRBEL a HANS v této velikosti jsou již minulostí.

* Velikost  34 cm "BÄRBEL" BIBI,  "INGE" DOROTHY.,  CHRISTEL, ERIKA, URSEL 1954 a HANS v této velikosti jsou již minulostí.

* Velikost 41 cm  "HANS" JOSEPH, "URSEL 1941" HANNELI  a SUSANNE  s tmavými vlásky a HILDA se světlými, "ERIKA" MARION,- "CHRISTEL" ELSE a SOPHIA 

* Velikost  46 cm "INGE" ANNA-ROSA, "CHRISTEL" LAURA.  "HANS" LEON.  ERIKA, URSEL 1954 a INGE v této velikosti jsou již minulostí.

* Velikost  49 cm  "BÄRBEL" ELSA, "INGE" GERTIE a "HANS" ARTHUR.  ERIKA, URSEL 1954 a CHRISTEL v této velikosti jsou již minulostí.

*PANENKY SEDÍCÍ S ČOČKOVÝMA OČIMA:

* Velikost 31 cm, 35 cm a 45 cm, forma "STRAMPELCHEN",  modrooké, tmavovlasé, MAZLÍČEK, BROUČEK a MILÁČEK

* PLYŠOVÁ ŘADA  MINULOSTÍ JSOU MEDVĚDI Z LICENCE "EDUCA".  Z této značky jsou ale nadále v nabídce luxusní zajíci za zaječí rodinky: TATÍNEK A MAMINKA ZAJÍCOVI (41 cm) A HOLČIČKA A KLUK ZAJÍCOVI (30 cm). 

 


Korunové ceny panenek

 Protože kurz eura neustále provádí divé reje a ekonomika EU skotačí v kotrmelcích, budu postupně převádět všechny ceny na těchto stránkách na CENY EUROVÉ. Ty jsou neměnné. Bohužel tím Vám, především tuzemským návštěvníkům trochu zkomplikuji život, ale ke korunovým cenám se dopracujete tím, že ty eurové pronásobíte aktuálním kurzem Komerční banky u které mám účet a tudíž je pro mne závazný. Ke kurzu se dostanete po prokliknutí následného odkazu. Pro zjištění ceny musíte použít sloupec "valuty-prodej". A zde je slíbený odkaz: www.kb.cz/kurzovni-listek/cs/rl/index.x


Schildkröt-Puppen und Spielwaren GmbH, Rauenstein,Thüringen 

V současné době je vlajkovou lodí tradiční německé produkce. Je to nejstarší souvisle vyrábějící firma na světě – panenky a později i plyšáky vyrábí již od roku 1896. Všechny výrobky se skutečně vyrábí v Německu.

Její produkce zahrnuje všechny technické varianty zpracování. Detaily najdete v odstavci Schildkröt-součastnost, ale i Schildkröt-historie

HRAČKOVÉ PANENKY jsou většinou z měkčeného vinylu, rounem event. granulátem vycpávané textilie, pokud mají vlasy, pak umělé, všívané po celé hlavě, oči částečně mrkací, ručně kreslené i nemrkací skleněné. Jako formy jsou použity jak staré tradiční poválečné formy, tak moderní autorské formy (Elisabeth Lindner, Brigitte Pätsch, atelier Wölfert. Dříve i Carin Lossnitzer.) Při výrobě hračkových panenek se striktně dodržují předpisy evropské normy E71.

VÝTVARNICKÉ PANENKY PRO SBĚRATELE - dekorační interiérové doplňky jsou vyráběny z originálů špičkových výtvarníků. V současnosti jimi jsou Rolanda HEIMER, Sieglinde FRIESKE, Brigitte PÄTSCH, Sibylle SAUER, Rosemarie Anna MÜLLER, Karola WEGERICH, Gudrun LEGLER, Natali BLICK.. V uplynulých letech to byla i Susi EIMER, Ramona HOFMAN, Evelyn PFAFFENDORF, Carin LOSSNITZER. Při jejich výrobě jsou použity špičkové textilie, krajky známé krajkárny Plauen, světově nejkvalitnější oči z foukaného skla z města Lauscha, pohyblivost těl je zajištěna různou technologií zpracování, panenky mají pravé lidské vlasy.

RETRO-PANENKY, reedice starých klasických panenek určená především sběratelům, vychází ze starých tradičních forem, které používala již původní firma "Rheinische Hartgummi-Waaren-Fabrik", založená v roce 1873. Nejstarší použitá forma je právě z roku 1896.

PLYŠOVÁ PRODUKCE  zahrnuje jednak měkké hračkové kusy, dále reedici tradičních medvídků z oblasti Thüringen, reedici historických plyšových zvířátek, vyráběných na základě licence firmy EDUCA  (Eduard Crämer, založeno 1896) a moderní sběratelské medvědy např. od výtvarnic Gisely a Cidy Kaczmarczyk. Od roku 2015 je plyšová kolekce výrazně omezena.

VEŠKERÉ OBLEČENÍ které mají panenky na sobě, je možno zakoupit i samostatně tak jako různé další doplňky, nábytek, brýle, obuv, módní doplňky.

 Přiblížíme si postupně všechny současné produkty tak, abyste se při výběru Vaší panenky mohli zamyslet nad tím, co od panenky očekáváte a podle toho si vybrat tu nejsprávnější. A je lhostejné, zda si s ní bude hrát Vaše dítě, Vy a nebo společně.

Měla jsem obrovské štěstí, že mi současní majitelé této firmy dovolili je zastupovat v České republice, že jsem v roce 2004 prošla "tvrdým zkušebním pohovorem". Tím jsem získala jednak přístup k ojedinělému zboží, ale i důvěru a později přátelství nejen vedení firmy, ale i všech spolupracovníků. Proto smím "koukat výrobě pod sukně" a ráda se s Vámi o hezké chvilky v Rauensteinu podělím.


Dodávky od firmy Schildkröt

Protože kvalitní německé panenky získávají stále více na oblibě, začíná se prodlužovat termín dodávek i u firmy Schildkröt. Při svých objednávkách tedy počítejte raději s měsíčním předstihem. To pro případ, že se se svou objednávkou trefíte na den poté, kdy jsme vyzvedli ve výrobě poslední zboží. Pochopitelně jsme schopni zajistit dodání rychleji (ca 10-14 dnů až na místo), ale pak je třeba počítat s přirážkou za extra zásilku zboží z výrobní firmy do ČR. 

A pro úplnost: na snímku je ředitel firmy pan Stephan Biemann s náručí panenek od Rosemarie Anny Müller. Za ním na stěně je vidět částečně plaketu se současným znakem "Schildkrötích" panenek.


Panenky na festivalu

Jako první situaci zhodnotila Johanna od paní Brigite Pätsch.

Hned po ní si ten výhled vyzkoušeli medvídci pro sběratele:
  Robbie a Herr Lustig (Pan Veselý)

Měli co dělat, aby nespadli do bazénu. S Robbiem pak festivalový cvrkot okoukla i Sybille, tedy plným jménem Baby Sybille od paní Sybille Sauer.

Mezi tím jsme zjistili, že "v nížinách" dochází k přesunu nějakých festivalových potentátů. To bude zase mejdan!

Tudíž se Alina od paní Sieglinde Frieske rozhodla, že chce za každou cenu na kolonádu. Kateřina měla co dělat, aby ji uhlídala a rozpálená slečna to nevzala zkratkou rovnou dolů do bazénu.

Alina tedy přímo na kolonádě u pramene čekala zda se nezjeví nějaký ten slavný herec......

.... ale pak ji to asi přestalo bavit a ráda se přidala k odpočinkové pětiminutovce.

A za pár dnů se s Johannou proběhl i Johann - tedy Honzík. Zašli to prověřit k Hadímu prameni....

a provětrali celou Sadovou kolonádu.

Tak máme zase na rok pokoj.


Konečně mohu hrdě oznámit,
(r. 2011)
že Panenkov, jako jeden z prvních, směl přivítat návštěvu od paní
Rosemarie Anny Müller. Nutno podotknout, že návštěvu, která to "vzala" přes firmu Schildkröt. Ale k faktickým věcem se vrátíme později.

Napřed se na nás usmál malý HÄNSEL (forma Stephan/Mona) (Honzík po našem).....

....pak přivedl za ohlávku našeho oslíka, který je stálým občanem Panenkova...

.....a zbožně hleděl vzhůru, neboť na oslíkovi....

... seděla dáma jeho srdce, malá GRETEL (forma OSKAR/FRIEDA).

I její pohled zářil....

...., ale co to, co to? Ona už tu na něj jedna čeká! Nebo to jsou mžitky před očima?

Jo a ty si myslíš, Honzíku, že jí tady budeš vozit na oslíku a já co?! Já se mám jen dívat?!

Tak si to milý Honzíku pěkně vyměňte, na oslíka si sedneš ty.....

...a pěkně nám dojedeš pro další kamarády. Ať tu nejsme sami. A tak Honzík popadl opratě....

.... a hezky se vydal na cestu. A jestli nezabloudí, tak Vám po 1. září 2011 ukáže obrázky dalších kamarádů, které ve firmě Schildkröt nafotíme.

Toto je první z páru věhlasných MÜLLER - WICHTEL a vznikl nově započatou spoluprací mezi známou výtvarnicí Rosemarie Annou Müller a věhlasnou firmou Schildkröt, která je pro všechny zákazníky zárukou stoprocentní německé práce. Jsem opravdu hrdá na to, že se mi dostalo cti smět Vám je ukázat ještě dříve, než bude spuštěn jejich oficiální prodej. A nejen ukázat, dokonce mám  i ten jejich prodej povolen! Ostatně z jednoho párečku budou Pražáci a ta trochu žárlivá druhá slečna se stěhuje do Chebu.


Ve firmě Schildkröt

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

——————————


Jeden z neobvyklých úlovků...

Při své poslední návštěvě firmy Schildkröt jsem zase jednou provedla soukromý průzkum vzorkovny a našla v něm dvě panenky z formy Michel od dnes již nežijící výtvarnice Evelyn Leman.

Forma sama byla novinkou katalogu 2004/5, panenky jsou zvlášť upraveny na základě konkrétní objednávky (většinou pro určité obchody nebo firmy, které je dávají jako dárky obchodním partnerům) na sourozenecký pár Michel a Michala. Michala má trošku delší vlásky, obě panenky mají paruku z pravých vlasů, nádherné oči z foukaného skla z města Lauscha. Tělíčko je rounem a zátěžovým granulátem plněný textil, panenky nemají klouby.

V době svého vzniku se každá takováto panenka prodávala za 7.800,- Kč

Pro panenky od paní Evelyn Leman bylo typické, že měly robustnější hlavičku, tělíčko a poněkud drobnější nožičky.

Paní Evelyn Leman se v roce 2006 rozhodla k samostatné kariéře. Bohužel ji neustála a to dokonce tak, že rodinné problémy, které tím vyprovokovala, ji přivedly až k dobrovolnému odchodu ze života. Její panenky tudíž nemáte šanci získat jinak, než z druhé ruky. Takto, přímo z továrny, jsou jen v tomto jediném případě.

 

Sourozenci Lemanovi se s Vámi tímto loučí. Za pár dnů se nastěhují do pražských Štěrbohol. A jsem tomu velice ráda, protože sběratelka, která se do nich zamilovala, si tuto super výhodnou koupi opravdu zaslouží.

Takhle jim to spolu sluší.....

Kočárek LAURA pro dvojčata, v němž jsou panenky dekorovány pochází od firmy Edeltraut Hofmann. Pohodlněji by tam bylo panenkám ca o 10 cm kratším, ale jako dekorační podklad postačí i těmto dvěma baculkám.


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ TÝKAJÍCÍ SE VÝROBKŮ SE ZNAČKOU SCHILDKRÖT
Na tuzemském trhu se začínají objevovat výrobky s touto značkou, jejichž místem výroby je Asie. Návod, jak se správně zorientovat najdete zde.
Ročníkem 2018 vyřešil nový majitel firmy situaci tak, že
  ORIGINÁLNÍ NĚMECKÉ VÝROBKY MAJÍ MODRÉ LOGO
výrobky, které nový majitel
  ZADÁVAL K VÝROBĚ V ASII MAJÍ RŮŽOVÉ LOGO

A S VELKÝM POTĚŠENÍM MŮŽEME SDĚLIT K TÉTO KAPITOLE DALŠÍ ZPRÁVU: VÝROBA V ASII BYLA V PRŮBĚHU ROKU 2018 ZASTAVENA.

 Jen si dávejte pozor při nákupu u neautorizovaných prodejců: dá se předpokládat, že zbytky po asijské výrobě budou nasměrovány právě do postsocialistických států.


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258CO UŽ SI U SCHILDKRÖT NEKOUPÍTE

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/sestikloubovy-medved-schildkrot-klemenz-sberatelsky-moherovy-s-brucakem-nemecky-panenkov-R-25-jpg3/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/alina-448-sieglinde-frieske-designerska-vytvarnicka-sberatelska-panenka-sklenene-oci-lauscha-prave-lidske-vlasy-pohybovy-skelet-schildkrot-schildkroet-5-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/srpen-13-u-sch-9-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/toxi-schildkrot-panenkov-panenka-cernoska-afro-hrackova-s-latkovym-telem-s-kreslenyma-ocima-cesaci-vlasy-panenka-s-latkovym-telem-panenka-zelvicka-5-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/michel-a-michala17-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-32cm-1-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen-495-2-1-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen-telo1-jpg2/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/sylvia-2008-3-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/a1003119-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer-1-jpg1/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/sylvia-753-3-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-070-3-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-127-1-jpg/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-32cm-945-rozarka-retro-panenka-mekke-latkove-telo-modelovane-vlasy-mrkaci-schildkroet-schildkrot-panenka-na-hrani-4-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-petruska-schildkrot-znackova-hracka-mekke-latkove-telo-cesaci-panenka-3-jpg/

—————

—————

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-953-kajina-schildkroet-mrkaci-oci-cesaci-vlasy-vsivane-po-cele-hlave-panenka-retro-na-hrani-s-mekkym-latkovym-telem-zelvicka-nemecka-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen-20115-jpg/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen15-2-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/karina-2008-1-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/detaily-schildkrot20-jpg2/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/dorothea662-1-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer1-2-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schmollschlummerle3-1-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-blond2-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer-5-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer-19-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-32cm-952-alenka-2-jpg2/

——————————


Obrázky, které jsme nafotili ve vzorkovně u Schildkröt