DÁREK K 10. VÝROČÍ EXISTENCE OCHRANNÉ ZNÁMKY PANENKOV®
OD 7.1.2018 POSKYTUJEME NA VŠECHNY VÝROBKY  NĚMECKÉ MANUFAKTURY SCHILDKRÖT Z KATALOGŮ 2017 A 2018 SLEVU 4% OPROTI OFICIÁLNÍM FIREMNÍM CENÁM


KATALOG NĚMECKÉ MANUFAKTURY
 SCHILDKRÖT 2018

* V letošním roce ZŮSTÁVAJÍ CENY HRAČKOVÝCH PANENEK, nepříznivá zpráva se týká panenek sběratelských: všude jsou CENY ZVÝŠENY V PRŮMĚRU O 20,- €. 
* Mezi HRAČKOVÝMI PANENKAMI nedošlo k žádné změně: všechny formy jsou zachovány, oblečení se vrací i k romantickým variantám.
* Mezi výtvarnickými sběratelskými panenkami  MÁME JEDNU LIMITOVANOU NOVINKU - ta se ale týká jen vybavení panenky. Najdete ji v nabídce Rosemarie Anny Müller
* PANENKY OD KAROLY WEGERICH Gustav Wegerich  jako blonďák milující plyšáky od červených Hermannů, u nás Leon, zůstává.  A zase k sežrání. Jeho obleček je i volně ke koupi (bez náplně), takže pokud chcete vašemu Gustíkovi rozšířit šatník, nic vám v tom nebrání. Ostatní jeho varianty končí.
* PINA od Wegerich si ponechala lehce námořnický styl v kombinaci tmavěmodré s červenou. Nová je varianta tmavovlásky v džínově modrém kabátku a světlých šatečkách a v průběhu roku se ukázalo, že je to naprostý srdcerváč.
* Loňská ELFINE  zůstává ve skřítkovském stylu. Nově si opatřila typicky miminkovskou růžovou výbavičku.
* Žádnou další novinku si pro nás paní Wegerich nepřipravila.
*  MELISSA od NATALI BLICK si nechala loňskou růžovobílou variantu a přidala béžovo-bílou. Obě varianty mají blond hlavičku
* Ve stáji ROLANDY HEIMER  nás opustila forma Sarah a Felix. NINA ARINAANIKA KLÁRKA v bílých romantických šatečkách zůstávají. Přibyla nová varianta NINY - STÁZKA - v modrobílé variantě s růžovými botičkami.
* ANNA-MARIE a PHILLIP od BRIGITTE PÄTSCH jsou tentokrát převlečeni jako retro-pár. Zatím jsme neměli možnost vidět je "naživo", ale docela si umím představit, že je rok tak 1920 a tihle dva se vyfešákovali na piknik do Divoké Šárky nebo naopak do nějaké oblíbené pražské kavárny. Jsou prostě k sežrání. 
* Jejich opakem jsou JOHANNA  a LILI také od Pätsch. Ty si vzaly za svůj tolik propagovaný urban-styl, v jejich případě v tónech od smetanové až do hnědé.
* Opouští nás Luisa od Pätsch.
* Panenky od SIEGLINDE FRIESKE se nově také přiklánějí zpět k romanitckému podtextu.  V loňské podobě zůstává MONI FIORA a ALINA STORAJENNY má nově rezavo-blond vlásky s krátkými copánky, bílé vzorované šatečky do půli lýtek a bleděmodrý svetřík. U nás dostala jméno FELICIA. A proč by neměla být šťastná, když má k tomu všemu na vodítku krásného psíka - bernského salašnického od "červených" Hermannů. V případě zájmu si ho můžete u nás koupit i bez panenky.
* Novou variantou je i MONI CARA - tmavlé dlouhé rovné vlasy, komplet složený z šatečků s volány, kabátku, kamaší a krásných šněrovacích bot, vše barvách šedá, lila, béžová, bordová..... Sluší jí to. Sluší jí to tak moc, že se z ní stal další firemní srdcerváč, který jde z výroby k zákazníkům tak rychle, že se nám ještě nepodařilo ji vyfotit.
* Sestřičky SOPHIE BOŽENKA a LISA BARUŠKA od Frieske  jsou laděné do červenobílé. Větší Boženka má rezavé vlnité vlásky, Baruška se jeví jako blonďatá s copánkem.
* Opouští nás Julchen od Sybille Sauer.
* ELENA ULRICA a ELENA MADLENKA od SYBILLE SAUER jsou v nezměněné podobě. Novou variantou je   nová "sličná slečna" je ELENA FLOWER. Jméno hovoří za vše: na hlavě květinový věnec, v ruce pugýtek, kytička na botičkách a bílé šatečky ve stylu madeiry s květinovou výšivkou jsou růžově podložené. Vlásky dlouhé, světlounce rezavé.
* Nejvíc se vyřádili MÜLLER WICHTEL od ROSEMARIE ANNY MÜLLER. Z loňska zůstává nezměněná jen FRIEDA BIANCA a TOM HARALD. Ostatní se převlékli, ale máme i TŘI NOVÉ FORMY.
* Již známá forma FRIEDA/OSCAR je nově v urban-stylu jako AGÁTKA a TONÍČEK.
* Další známá forma MONA/STEPHAN je v dívčím opět v urban-stylu nově jako TÁŇA
* Ovšem klučičí varianta STEPHAN je onou jedinou novou limitovanou panenkou. Pořídil si totiž kšandami opatřený "Pepícký" ohoz s červenou kšiltovkou a k tomu červený model retro-sporťáku Mercedes-Benz. A tudíž jsme mu přiklepli křestní jméno po pilotovi formule 1 ze stáje Mercedes - jmenuje se tedy STEPHAN LEWIS. TATO SOUPRAVA JE LIMITOVANÁ NA 99 KS, cena základní je 298,- €, s naším dárkem 286,10 €. 
* Nová forma LEA/FELIX má hodně otevřenou rozesmátou pusinku, viditelné horní i dolní zuby a naprosto zřetelně jazýček. Rezavý kudrnatý klouček se jmenuje FELIX TOMÁŠ, blonďatá holčička s romantickým účesem je LEA KORDULKA.
* Nová forma PIA/SAM má naopak pusinku sevřenou s trochu vzdorovitým výrazem. Světle rezavá holčička s copánky se jmenuje PIA JANIČKA. Platinově blonďatý klouček je SAM HONZÍK.
* Nová forma KIMIKO je zatím jen jako holčička. Vlásky pochopitelně černé s culíky, zdobené stylizovanými květ sakury, romantické světle růžové šatečky, k tomu sytěji růžové bolerko a ve stejné barvě kožené botičky. Prostě černovlasý cukrkandl k pomilování. Plným jménem občanky Panenkova KIMIKO AIKO.
* A u Rosemarie Anny Müller končíme známou formou LILI/ULI. Letos má jen holčičí variantu s dlouhými tmavými vlásky s culíky. Plné jméno LILI JOHANKA.
* U GUDRUN LEGLER zůstává forma ISI/JACK i když v letošním katalogu nás opouští klučičí varianta Jack. Z holčiček důstává ISI NIKA  dlouhými rezavými vlnitými vlásky. Další nová varianta ISI, ač v kalhotách, působí nesmírně romanticky. Bílé kalhoty jsou zdobené kamínky od Swarovského, k nim je růžovobílá éterická tunika doplněná opět růžovobílým svetříkem. Na hlavě má zvířecí ušatou čepičku a v ruce medvídečka od "červených" Hermannů, kterého si opět u nás můžete koupit samostatně. Celé jméno občanky Panenkova zní ISI MÁRIA
* Paní GUDRUN LEGLER má letos ale i úplně novou formu AARON/MARA. Je to 60 cm velké ca dvouleté batole. Chlapeček i holčička jsou blonďáci. Konstruovaní jsou do sedící pozice, vybaveni jsou diskovými klouby. Modrobíle vybarvený chlapeček, mající na hraní model červeného autíčka se plným panenkovským jménem zove AARON MATÝSEK, holčička je MARA MAGDALÉNKA.
POZOR: VŠECHNY PANENKY OD PANÍ GUDRUN LEGLER MAJÍ NA HLAVĚ ZNAČENÍ POUZE SE JMÉNEM PANÍ LEGLER, NIKOLIV ŽELVIČKU OD SCHILDKRÖT.
*KLASICKÉ PANENKY (reedice historických panenek)  mají dále řadu se skleněnýma očima , řadu panenek s čočkovýma očima v poválečné snědé barvě pleti, řadu v provedení MIBLU - tzn. Milch und Blut, což znamená krev a mléko pro výjimečné formy, reedici panenek s parukami z lidských vlasů, miminka a konečně bezkonkurenční kloubové panenky Liselotte a Bebi-Bub.
* PANENKY SE SKLENĚNÝMA OČIMA v provedení MIBLU jsou od velikosti 31 cm - STRAMPELCHEN do 41 cm - ERIKA, BÄRBEL, INGE, HANS, URSEL 1941 a CHRISTEL. Větší varianty se přestaly vyrábět.
* PANENKY S ČOČKOVÝMA OČIMA STOJÍCÍ měří 34 cm (BÄRBEL, INGE, CHRISTEL, HANS), dále 41 cm (BÄRBEL, HANS, URSEL 1941, INGE blond je již jen hnědooká, tmavovláska modrooká, ERIKA), další podle velikosti je 46 cm (CHRISTEL, ERIKA blond je modrooká i hnědooká, URSEL 1954), největší stojící v letošním katalogu jsou 49 cm velké (INGE, HANS, ERIKA, BÄRBEL).
* PANENKY STOJÍCÍ S KRESLENÝMA OČIMA měří 18 cm (HANS, URSEL 1954, INGE, BÄRBEL) a 25 cm (INGE, HANS,CHRISTEL,URSEL 1954, BÄRBEL)
* PANENKY SEDÍCÍ S KRESLENÝMA OČIMA měří 25 cm - vždy jen STRAMPELCHEN
* PANENKY SEDÍCÍ S ČOČKOVÝMA OČIMA měří 31 cm, modrooké i hnědooké, 35 cm a 45 cm hnědooké i modrooké - vždy jen STRAMPELCHEN
* Z klasických panenek nás opouští KLEIN ERNA sedící 40 cm, BEBI-BUB sedící 40 cm, BEBILINCHEN s pravými vlásky stojící chlapeček i holčička 36 cm, kloubová LISELOTTE - SÁRA, JUTTA 46 cm.

* V rozporu s loňskými informacemi z firmy se do katalogu vrátil opět STOJÍCÍ BEBI BUB KLOUBOVÝ 55 CM - BEBI BUB JAKUB a hnědovlasá varianta LISELOTTE KLOUBOBÉ - LISELOTTE BÁRA. OBĚ PANENKY ALE JEN DO DOPRODÁNÍ JIŽ VYROBENÝCH KUSŮ.
* Dále beze změny zůstává KLEIN ELLA - ŠKOLAČKA, pravé vlasy, mrkací oči, velikost 46 cm
* PLYŠOVÁ ŘADA zůstala beze změny.

VŠECHNY POLOŽKY NA ŽLUTÉM PODKLADU MŮŽETE JEŠTĚ NĚKOLIK TÝDNŮ OBJEDNÁVAT - AŽ DO VYČERPÁNÍ MATERIÁLŮ. Pro kontrolu je zde ještě připojen odkaz na loňský katalog.


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ TÝKAJÍCÍ SE VÝROBKŮ SE ZNAČKOU SCHILDKRÖT
Na tuzemském trhu se začínají objevovat výrobky s touto značkou, jejichž místem výroby je Asie. Návod, jak se správně zorientovat najdete zde.
Ročníkem 2018 vyřešil nový majitel firmy situaci tak, že
  ORIGINÁLNÍ NĚMECKÉ VÝROBKY MAJÍ MODRÉ LOGO
výrobky, které nový majitel
  ZADÁVÁ K VÝROBĚ V ASII MAJÍ RŮŽOVÉ LOGO

A S VELKÝM POTĚŠENÍM MŮŽEME SDĚLIT K TÉTO KAPITOLE DALŠÍ ZPRÁVU: VÝROBA V ASII BYLA V PRŮBĚHU ROKU 2018 ZASTAVENA.

 Jen si dávejte pozor při nákupu u neautorizovaných prodejců: dá se předpokládat, že zbytky po asijské výrobě budou nasměrovány právě do postsocialistických států.


Korunové ceny panenek

 Protože kurz eura neustále provádí divé reje a ekonomika EU skotačí v kotrmelcích, budu postupně převádět všechny ceny na těchto stránkách na CENY EUROVÉ. Ty jsou neměnné. Bohužel tím Vám, především tuzemským návštěvníkům trochu zkomplikuji život, ale ke korunovým cenám se dopracujete tím, že ty eurové pronásobíte aktuálním kurzem Komerční banky u které mám účet a tudíž je pro mne závazný. Ke kurzu se dostanete po prokliknutí následného odkazu. Pro zjištění ceny musíte použít sloupec "valuty-prodej". A zde je slíbený odkaz: www.kb.cz/kurzovni-listek/cs/rl/index.x


Schildkröt-Puppen und Spielwaren GmbH, Rauenstein,Thüringen 

V současné době je vlajkovou lodí tradiční německé produkce. Je to nejstarší souvisle vyrábějící firma na světě – panenky a později i plyšáky vyrábí již od roku 1896. Všechny výrobky se skutečně vyrábí v Německu.

Její produkce zahrnuje všechny technické varianty zpracování. Detaily najdete v odstavci Schildkröt-součastnost, ale i Schildkröt-historie

HRAČKOVÉ PANENKY jsou většinou z měkčeného vinylu, rounem event. granulátem vycpávané textilie, pokud mají vlasy, pak umělé, všívané po celé hlavě, oči částečně mrkací, ručně kreslené i nemrkací skleněné. Jako formy jsou použity jak staré tradiční poválečné formy, tak moderní autorské formy (Elisabeth Lindner, Brigitte Pätsch, atelier Wölfert. Dříve i Carin Lossnitzer.) Při výrobě hračkových panenek se striktně dodržují předpisy evropské normy E71.

VÝTVARNICKÉ PANENKY PRO SBĚRATELE - dekorační interiérové doplňky jsou vyráběny z originálů špičkových výtvarníků. V současnosti jimi jsou Rolanda HEIMER, Sieglinde FRIESKE, Brigitte PÄTSCH, Sibylle SAUER, Rosemarie Anna MÜLLER, Karola WEGERICH, Gudrun LEGLER, Natali BLICK.. V uplynulých letech to byla i Susi EIMER, Ramona HOFMAN, Evelyn PFAFFENDORF, Carin LOSSNITZER. Při jejich výrobě jsou použity špičkové textilie, krajky známé krajkárny Plauen, světově nejkvalitnější oči z foukaného skla z města Lauscha, pohyblivost těl je zajištěna různou technologií zpracování, panenky mají pravé lidské vlasy.

RETRO-PANENKY, reedice starých klasických panenek určená především sběratelům, vychází ze starých tradičních forem, které používala již původní firma "Rheinische Hartgummi-Waaren-Fabrik", založená v roce 1873. Nejstarší použitá forma je právě z roku 1896.

PLYŠOVÁ PRODUKCE  zahrnuje jednak měkké hračkové kusy, dále reedici tradičních medvídků z oblasti Thüringen, reedici historických plyšových zvířátek, vyráběných na základě licence firmy EDUCA  (Eduard Crämer, založeno 1896) a moderní sběratelské medvědy např. od výtvarnic Gisely a Cidy Kaczmarczyk. Od roku 2015 je plyšová kolekce výrazně omezena.

VEŠKERÉ OBLEČENÍ které mají panenky na sobě, je možno zakoupit i samostatně tak jako různé další doplňky, nábytek, brýle, obuv, módní doplňky.

 Přiblížíme si postupně všechny současné produkty tak, abyste se při výběru Vaší panenky mohli zamyslet nad tím, co od panenky očekáváte a podle toho si vybrat tu nejsprávnější. A je lhostejné, zda si s ní bude hrát Vaše dítě, Vy a nebo společně.

Měla jsem obrovské štěstí, že mi současní majitelé této firmy dovolili je zastupovat v České republice, že jsem v roce 2004 prošla "tvrdým zkušebním pohovorem". Tím jsem získala jednak přístup k ojedinělému zboží, ale i důvěru a později přátelství nejen vedení firmy, ale i všech spolupracovníků. Proto smím "koukat výrobě pod sukně" a ráda se s Vámi o hezké chvilky v Rauensteinu podělím.


Dodávky od firmy Schildkröt

Protože kvalitní německé panenky získávají stále více na oblibě, začíná se prodlužovat termín dodávek i u firmy Schildkröt. Při svých objednávkách tedy počítejte raději s měsíčním předstihem. To pro případ, že se se svou objednávkou trefíte na den poté, kdy jsme vyzvedli ve výrobě poslední zboží. Pochopitelně jsme schopni zajistit dodání rychleji (ca 10-14 dnů až na místo), ale pak je třeba počítat s přirážkou za extra zásilku zboží z výrobní firmy do ČR. A další důležité upozornění: u firmy Schildkröt došlo ke zvýšení cen. Toto zvýšení nemá nic společného se zvýšenou DPH u nás a s poněkud šokovými zásahy ČNB na kurz koruny. Více v aktualitách.

A pro úplnost: na snímku je ředitel firmy pan Stephan Biemann s náručí panenek od Rosemarie Anny Müller. Za ním na stěně je vidět částečně plaketu se současným znakem "Schildkrötích" panenek.


Panenky na festivalu

Jako první situaci zhodnotila Johanna od paní Brigite Pätsch.

Hned po ní si ten výhled vyzkoušeli medvídci pro sběratele:
  Robbie a Herr Lustig (Pan Veselý)

Měli co dělat, aby nespadli do bazénu. S Robbiem pak festivalový cvrkot okoukla i Sybille, tedy plným jménem Baby Sybille od paní Sybille Sauer.

Mezi tím jsme zjistili, že "v nížinách" dochází k přesunu nějakých festivalových potentátů. To bude zase mejdan!

Tudíž se Alina od paní Sieglinde Frieske rozhodla, že chce za každou cenu na kolonádu. Kateřina měla co dělat, aby ji uhlídala a rozpálená slečna to nevzala zkratkou rovnou dolů do bazénu.

Alina tedy přímo na kolonádě u pramene čekala zda se nezjeví nějaký ten slavný herec......

.... ale pak ji to asi přestalo bavit a ráda se přidala k odpočinkové pětiminutovce.

A za pár dnů se s Johannou proběhl i Johann - tedy Honzík. Zašli to prověřit k Hadímu prameni....

a provětrali celou Sadovou kolonádu.

Tak máme zase na rok pokoj.


Novinky a nejen ty, představené na veletrhu v Nürnbergu 2012 - uvedené ceny jsou aktualizované pro rok 2013

—————

——————————


Konečně mohu hrdě oznámit,
(r. 2011)
že Panenkov, jako jeden z prvních, směl přivítat návštěvu od paní
Rosemarie Anny Müller. Nutno podotknout, že návštěvu, která to "vzala" přes firmu Schildkröt. Ale k faktickým věcem se vrátíme později.

Napřed se na nás usmál malý HÄNSEL (forma Stephan/Mona) (Honzík po našem).....

....pak přivedl za ohlávku našeho oslíka, který je stálým občanem Panenkova...

.....a zbožně hleděl vzhůru, neboť na oslíkovi....

... seděla dáma jeho srdce, malá GRETEL (forma OSKAR/FRIEDA).

I její pohled zářil....

...., ale co to, co to? Ona už tu na něj jedna čeká! Nebo to jsou mžitky před očima?

Jo a ty si myslíš, Honzíku, že jí tady budeš vozit na oslíku a já co?! Já se mám jen dívat?!

Tak si to milý Honzíku pěkně vyměňte, na oslíka si sedneš ty.....

...a pěkně nám dojedeš pro další kamarády. Ať tu nejsme sami. A tak Honzík popadl opratě....

.... a hezky se vydal na cestu. A jestli nezabloudí, tak Vám po 1. září 2011 ukáže obrázky dalších kamarádů, které ve firmě Schildkröt nafotíme.

Toto je první z páru věhlasných MÜLLER - WICHTEL a vznikl nově započatou spoluprací mezi známou výtvarnicí Rosemarie Annou Müller a věhlasnou firmou Schildkröt, která je pro všechny zákazníky zárukou stoprocentní německé práce. Jsem opravdu hrdá na to, že se mi dostalo cti smět Vám je ukázat ještě dříve, než bude spuštěn jejich oficiální prodej. A nejen ukázat, dokonce mám  i ten jejich prodej povolen! Ostatně z jednoho párečku budou Pražáci a ta trochu žárlivá druhá slečna se stěhuje do Chebu.


Ve firmě Schildkröt

—————

—————

—————

—————

—————

—————

—————

——————————


Jeden z neobvyklých úlovků...

Při své poslední návštěvě firmy Schildkröt jsem zase jednou provedla soukromý průzkum vzorkovny a našla v něm dvě panenky z formy Michel od dnes již nežijící výtvarnice Evelyn Leman.

Forma sama byla novinkou katalogu 2004/5, panenky jsou zvlášť upraveny na základě konkrétní objednávky (většinou pro určité obchody nebo firmy, které je dávají jako dárky obchodním partnerům) na sourozenecký pár Michel a Michala. Michala má trošku delší vlásky, obě panenky mají paruku z pravých vlasů, nádherné oči z foukaného skla z města Lauscha. Tělíčko je rounem a zátěžovým granulátem plněný textil, panenky nemají klouby.

V době svého vzniku se každá takováto panenka prodávala za 7.800,- Kč

Pro panenky od paní Evelyn Leman bylo typické, že měly robustnější hlavičku, tělíčko a poněkud drobnější nožičky.

Paní Evelyn Leman se v roce 2006 rozhodla k samostatné kariéře. Bohužel ji neustála a to dokonce tak, že rodinné problémy, které tím vyprovokovala, ji přivedly až k dobrovolnému odchodu ze života. Její panenky tudíž nemáte šanci získat jinak, než z druhé ruky. Takto, přímo z továrny, jsou jen v tomto jediném případě.

 

Sourozenci Lemanovi se s Vámi tímto loučí. Za pár dnů se nastěhují do pražských Štěrbohol. A jsem tomu velice ráda, protože sběratelka, která se do nich zamilovala, si tuto super výhodnou koupi opravdu zaslouží.

Takhle jim to spolu sluší.....

Kočárek LAURA pro dvojčata, v němž jsou panenky dekorovány pochází od firmy Edeltraut Hofmann. Pohodlněji by tam bylo panenkám ca o 10 cm kratším, ale jako dekorační podklad postačí i těmto dvěma baculkám.


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258CO UŽ SI U SCHILDKRÖT NEKOUPÍTE

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/sestikloubovy-medved-schildkrot-klemenz-sberatelsky-moherovy-s-brucakem-nemecky-panenkov-R-25-jpg3/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/alina-448-sieglinde-frieske-designerska-vytvarnicka-sberatelska-panenka-sklenene-oci-lauscha-prave-lidske-vlasy-pohybovy-skelet-schildkrot-schildkroet-5-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/srpen-13-u-sch-9-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/toxi-schildkrot-panenkov-panenka-cernoska-afro-hrackova-s-latkovym-telem-s-kreslenyma-ocima-cesaci-vlasy-panenka-s-latkovym-telem-panenka-zelvicka-5-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/michel-a-michala17-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-32cm-1-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen-495-2-1-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen-telo1-jpg2/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/sylvia-2008-3-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/a1003119-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer-1-jpg1/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/sylvia-753-3-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-070-3-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-127-1-jpg/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-32cm-945-rozarka-retro-panenka-mekke-latkove-telo-modelovane-vlasy-mrkaci-schildkroet-schildkrot-panenka-na-hrani-4-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-petruska-schildkrot-znackova-hracka-mekke-latkove-telo-cesaci-panenka-3-jpg/

—————

—————

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-953-kajina-schildkroet-mrkaci-oci-cesaci-vlasy-vsivane-po-cele-hlave-panenka-retro-na-hrani-s-mekkym-latkovym-telem-zelvicka-nemecka-jpg/

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen-20115-jpg/

—————

—————

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/strampelchen15-2-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/karina-2008-1-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/detaily-schildkrot20-jpg2/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/dorothea662-1-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer1-2-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schmollschlummerle3-1-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-blond2-jpg/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer-5-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/lossnitzer-19-jpg1/

—————

/album/co-uz-si-u-schildkrot-nekoupite/schlummerle-32cm-952-alenka-2-jpg2/

——————————


Obrázky, které jsme nafotili ve vzorkovně u Schildkröt