DÁREK KE 16. VÝROČÍ EXISTENCE OCHRANNÉ ZNÁMKY PANENKOV®
NA VŠECHNY VÝROBKY  NĚMECKÉ MANUFAKTURY SCHILDKRÖT
 
Z KATALOGŮ  2023 a 2024 SLEVU  4%
 OPROTI OFICIÁLNÍM FIREMNÍM CENÁM.

NEVZTAHUJE SE NA VLASTNÍ SLEVOVÉ AKCE TÉTO FIRMY. 


Současnost-výtvarnické sběratelské panenky

Poté, co díky rodině Biemannových povstala v roce 1983 sláva firmy Schildkröt jako Fénix z popela, začala postupně do svého repertoáru přibírat i reprodukce výtvarnických návrhů, které zpracovaly především známé výtvarnice z Německa.

Vlevo najdete přehled těchto panenek. Jsou vždy rozděleny právě podle autorek unikátních návrhů.

Jedna z prvních výtvarnic, jejíž návrhy byly u Schildkröt zpracovávány na vinylové repliky byla Američanka Astry Campbell, později Ramona Hofmann, v katalogu z roku 1998 prvně najdeme návrhy paní Evelyn Pfaffendorf, paní Hofmann, která napřed navrhovala především hračky pro náročné přichází poprvé s panenkou Anna Plha, v katalogu 1999 prvně nacházíme práce dnes již nežijící paní Evelyn Leman a prvně se zde objevují tzv. "Tierbabys" (zvířecí děti) od také již nežijící  Carin Lossnitzer. A prvně se ukazují plyšová zvířátka. Ale ta patří do jiné kapitoly.

Vrátíme-li se k výtvarnickým sběratelským panenkám, zaznamenáme v katalogu 2000/1 příchod dětí v téměř životní velikosti (130 cm velké panenky od Evelyn Leman - najdete je v Muzeu panenek a medvídků v Troskovicích), v katalogu 2002/3 se prvně ukazují panenky vyrobené v licenci Kim Anderson, katalog 2003/4 naposled nabízí panenky Astry Campbell.

A také se prosím, ve vší skromnosti objevuji já. Ale ne v katalogu, nýbrž v seznamu spolupracujících firem. A že jsem tam dodnes, z toho mi narostla taková ramena, že někdy neprojdu dveřmi. Nebo že by to dělaly ty rakvičky a věnečky, co mám tak ráda? Fakt nevím.

Ale dost legrace: Poté, co firmy Götz Puppen a Zapf Creation již oficiálně odchází do Číny (kde již dlouho před tím nechávaly v tichosti zhotovovat část své produkce), přechází k Schildkröt ročníkem 2004/5 paní Nel de Man z Holandska, dále paní Susi Eimer, která část svého života prožila ve Švýcarsku, věhlasná Carin Lossnitzer rozšiřuje nabídku Tierbaby's o další výtvarnické formy, dále přichází Brigitte Pätsch, slavná Brigitte Leman (matka Evelyn Leman) a prvně se objevuje i paní Sieglinde Frieske. Když jsem na veletrhu v Nürnbergu v roce 2004 prvně uviděla její Simonu, viděla jsem prvně kolem panenky auru. Výraz této holčičky by Vás přivedl k dobré náladě snad i v rakvi.

Ročníkem 2004/5 se firma Schildkröt stává skutečnou vlajkovou lodí panenkářského průmyslu a svou VIP nabídkou je opravdu smetánkou svého oboru.

Kolekci těch nej, nej návrhářů rozšiřuje v ročníku 2005/6 i Rolanda Heimer, ale zároveň v tomto katalogu naposled vidíme návrhy paní Brigitte Leman. Ta si ale nadále nechává své panenky u Schildkröt vyrábět, tudíž jsou všechny její výrobky k dispozici i Vám, zákazníkům Panenkova. V katalogu 2006/7 naposled potkáváme paní Nel de Man, která se nadále věnuje již jen modelování svých unikátů (však jich již nemalou řádku vlastníte Vy, Panenkovští) a naposled vidíme i návrhy paní Evelyn Leman. Ta se pak vydala vlastní cestou. Svou kolekci také příhodně nazvala My Way (má cesta). Bohužel ji nezvládla a svou kariéru ukončila dobrovolným odchodem ze života.

Ročníkem 2007/8 se rozšiřuje skupina návrhářů o paní Sybille Sauer. V roce 2008 umírá paní Carin Lossnitzer, ale její panenky nacházíte v katalogu Schildkröt nadále, protože se podařilo uzavřít smlouvy s jejím manželem.  Další ročníky nepřináší novinky (tedy nové výtvarníky), které by se týkaly výtvarnických sběratelských panenek. Touto dobou se zvyšuje péče o nabídku panenek hračkových. Ovšem to je také jiná kapitola.

Další rozšíření výtvarnické skupiny přichází v listopadu 2011, kdy začíná naprosto oficiálně spolupráce s paní Rosemarie Annou Müller. Ale tohle pro Vás Panenkovské přeci již od srpna 2011 není žádná novinka. Ostatně spousta tzv. Müller-Wichtel již pár měsíců rozveseluje Vaše domácnosti. 

V katalogu 2012/13 objevíte další výtvarnickou dílnu, která se rozhodla potvrdit svou úroveň spoluprací s firmou Schildkröt a to dílnu Wölfert,

Rokem 2013 se rozšiřuje paleta spolupracujících výtvarníků o paní Karolu Wegerich, která "naskočila do rozjetého vlaku" ve velkém stylu a to rovnou dílkem do nově odstartované SUPERŘADY. První panenkou v této řadě byla její Josefina s limitací 25 ks. ...

Katalogem 2015 je odstartována spolupráce s výtvarnicí Natalií BLICK, kterou někteří z Vás znají především z reborn-scény. Nechte se překvapit. Katalogem 2015 zároven končí spolupráce s výtvarnicí Ramonou Hofmann

Katalogem 2016 je odstartována spolupráce s výtvarnicí Gudrun LEGLER, která je zkušenou výtvarnicí. Panenkám se věnuje od roku 2006   

Katalogem 2017 končí spolupráce s výtvarnicemi Susi Eimer a Evelyn Pfaffendorf.       

V katalogu 2018 se sice neobjevují noví výtvarníci, ale nové formy. U Rosemarie Anny Müller forma FELIX/LEA a PIA/SAM u Gudrun Legler AARON/MARA  

Katalog 2019 je opět bez nových výtvarníků, ale jsou tu zase nové formy. U Rosemarie Anny Müller forma FIONA/BARRY, u Gudrun Legler forma GARY/ROSALIE, paní Karola Wegerich má novou formu COLETTE.


Superpanenka pro rok 2015 se jmenuje Katerine.

Víc se dozvíte zde


Superpanenka 2014

V roce 2014 je to Teresa, opět limitovaná na 25 ks

Milovnice koní v jezdeckém úboru.........

........ se v Karlových Varech zaběhla podívat k těm opravdovým.


Rokem 2013 začíná firma Schildkröt vyrábět panenky

v nízkolimitované "supersérii"

První z nich je JOSEFINE od KAROLY WEGERICH. Je vyrobena v

limitaci 25 ks, velikost 75 cm, cena 1.198,- €

 

 


Kontakt

EUCO, spol. s r.o., Zuzana Krausová, IČ 18234011

Hřbitovní 185/5 Karlovy Vary PSČ 360 20

mobil: 00-420-602213559
fax: 00-420-353222258Detaily výtvarnických panenek

—————

—————

—————

—————

—————

—————

——————————